O`zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 25 yilligi munosabati bilan turli soha vakillari mukofotlandi

23:23, 24 avgust

O`zbekiston Respublikasi Mustaqilligining yigirma besh yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to`g`risida O`zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni imzolandi, deya xabar beradi O`zA.

Mamlakatimiz iqtisodiy salohiyatini yuksaltirish va islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish ishlaridagi katta xizmatlari, ko`p yillik samarali mehnati bilan qishloq va suv xo`jaligi, sanoat, transport, aloqa va qurilish sohalarini rivojlantirishga qo`shgan salmoqli hissasi hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilarga faxriy unvonlar berilsin:

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan paxtakor»

Pardaboev Abdukarim

-

Sayxunobod tumanidagi «Maqsad» fermer xo`jaligi boshlig`i, Sirdaryo viloyati

Shoymonov Yo`ldosh Rustamovich

-

Sherobod tumanidagi «Shoymon bobo» fermer xo`jaligi boshlig`i, Surxondaryo viloyati

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan irrigator»

Babajanov Kurbanbay Saidovich

-

«Tuyamo`yin» gidrouzelini ishlatish boshqarmasi boshlig`i, Xorazm viloyati

Uralov Zoxid
Ziyotovich

-

«Zarafshon» irrigasiya tizimlari havza boshqarmasining «Oq-Qoradaryo» irrigasiya tizimi boshqarmasi uchastka boshlig`i, Samarqand viloyati

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan chorvador»

Darmenov Berikbay Safarovich

-

Konimex tumanidagi «Abay» naslchilik shirkat xo`jaligi bosh cho`poni, Navoiy viloyati

Qurbanov Rashid
Adievich

-

Forish tumanidagi «Bog`don» shirkat xo`jaligi bosh cho`poni, Jizzax viloyati

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan pillachi»

Zokirova Ro`zaxon Esanalievna

-

O`zbekiston tumanidagi «Yaypan Yakkatut pillasi» mas`uliyati cheklangan jamiyati agronomi, Farg`ona viloyati

Xafizova Zuxra Yusufovna

-

Namangan tumanidagi «Namangan kumush ipagi» mas`uliyati cheklangan jamiyati bosh agronomi, Namangan viloyati

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan sanoat xodimi»

Juraev Tulagan Toshpulatovich

-

«Ustyurt gaz-kimyo kompleksi» O`zbekiston-Koreya qo`shma korxonasi boshqaruvi raisining birinchi o`rinbosari, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Nurutdinov Alik Saidovich

-

«O`zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyati bosh direktori, Toshkent viloyati

Buranov Askar Djuraevich

-

«Sho`rtanneftgaz» mas`uliyati cheklangan jamiyati sex boshlig`i, Qashqadaryo viloyati

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan quruvchi»

Dadamuxamedov Abduvaxid Paraxovich

-

«12-trest» aksiyadorlik jamiyatining 50-qurilish boshqarmasi bosh muhandisi, Toshkent shahri

Mirzaev Nematjon Rasulovich

-

«Andijon qishloq qurilish» mas`uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan transport xodimi»

Akbarov Sayfulla Saydullaevich

-

«Toshshahartransxizmat» aksiyadorlik jamiyatining «2-avtobus saroyi» mas`uliyati cheklangan jamiyati haydovchisi, Toshkent shahri

Sulaymonov Nasir Tashevich

 

-

«O`zbekiston temir yo`llari» aksiyadorlik jamiyatining Buxoro lokomotiv deposi teplovoz mashinisti, Buxoro viloyati

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan aloqa xodimi»

Xashimxodjaev
Avaz Xabibullaevich

-

O`zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vazirligi «Elektromagnit moslashuv markazi» davlat unitar korxonasi boshlig`ining o`rinbosari

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan fuqaro aviasiyasi xodimi»

Ikramov Shaxzod Ilyasovich

-

«O`zbekiston havo yo`llari» Milliy aviakompaniyasining Uchuvchilar majmuasi «Boing» havo kemasi komandiri

Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, uning iqtisodiy qudratini yuksaltirish, yosh avlodni ona Vatanga muhabbat, istiqlol g`oyalariga sadoqat ruhida tarbiyalash ishlariga qo`shgan munosib hissasi, fidokorona mehnati, vatanparvarligi va ijtimoiy hayotdagi faolligi bilan el-yurt izzat-hurmatiga sazovor bo`lganligi uchun quyidagilar mukofotlansin:

«El-yurt hurmati» ordeni bilan 

Daminov
Turgunpulat
Abidovich

-

Toshkent tibbiyot akademiyasining «Yuqumli
va bolalar yuqumli kasalliklari» kafedrasi professori, Toshkent shahri

Djumabekov
Jali Isakovich

-

Nukus davlat pedagogika instituti qoshidagi
1-akademik liseyning fizika fani o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Jumaeva
Gulandom
Roziqovna

-

Qiziltepa tumanidagi «O`rtaqo`rg`on» qishloq vrachlik punkti mudiri, Navoiy viloyati

Karimova
Shaxrinisa
Akramovna

-

G`allaorol tumanidagi «Buloqboshi» qishloq fuqarolar yig`inining diniy ma`rifat
va ma`naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo`yicha maslahatchisi, Jizzax viloyati

Kudratov
Salijan
Sulaymanovich

-

Fuqarolik jamiyati shakllanishini monitoring qilish mustaqil institutining Sirdaryo viloyati bo`linmasi rahbari, viloyat Ma`naviyat
va ma`rifat Kengashi a`zosi

Kutlieva
Zulxumor Shonazarovna

-

Yangiariq tumanidagi «Xorazm» qishloq vrachlik
punkti mudiri, Xorazm viloyati

Raximov Xamidjon Mamajonovich

-

Oltiariq tumanidagi 1-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabi direktori,
Farg`ona viloyati

Rahmatov Abdulhamid Buvabaevich

-

Namangan davlat universiteti qoshidagi
3-akademik lisey direktori, Namangan viloyati

Raxmatullaev
Yusup

-

Qashqadaryo viloyati bolalar ko`p tarmoqli tibbiyot markazining xirurgiya bo`limi mudiri

Saloxiddinov
Soliddin

-

«Nuroniy» jamg`armasi Parkent tumani bo`linmasi «Nomdanak» qishloq fuqarolar yig`inining jamoatchilik Kengashi raisi, Toshkent viloyati

Fattoev Yoqub
Talabovich

-

Peshku tumanidagi «Fattoev» fermer xo`jaligi boshlig`i, Buxoro viloyati

Xaydarov Utkirbek Abdujalilovich

-

Andijon viloyati ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari bolalar va o`smirlar sport maktabining boks bo`yicha murabbiyi

Xasanova
Raxiba

-

Jomboy tumanidagi «Zarafshon» mahalla fuqarolar yig`ini raisi, Samarqand viloyati

Xodjamberdiev Mamayusup
Bozorovich

-

Denov tumanidagi 81-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Abdullaev Abdugapar Abdukaxarovich

-

Toshkent ko`prik xo`jaligini saqlashga ixtisoslashtirilgan ta`mirlash-foydalanish korxonasi ish boshqaruvchisi, Toshkent shahri

Aripov Axmadjon Kadirjanovich

-

«Andijon mexanika zavodi» sho``ba korxonasining loyihalash bo`limi boshlig`i, Andijon viloyati

Axmedov Agzamjan Akbaralievich

-

«Yangi Angren issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyati bosh muhandisining o`rinbosari, Toshkent viloyati

Bobotov Ostanaqul Chorievich

-

«O`zbekiston temir yo`llari» aksiyadorlik jamiyatining Termiz mintaqaviy temir yo`l uzeli 166-yo`l mashina stansiyasi katta yo`l ustasi, Surxondaryo viloyati

Ganiev Murtazokul Mustafokulovich

-

«Samarqand avtomobil zavodi» mas`uliyati cheklangan jamiyati bosh direktorining o`rinbosari – ishlab chiqarishni rejalashtirish direktori, Samarqand viloyati

Isakov Muzaffar Toshtemirovich

-

«Farg`onaazot» aksiyadorlik jamiyatining sellyuloza efirlari sexi etakchi muhandis-texnologi, Farg`ona viloyati

Mamaraimov  Abral

-

«Zarafshon» irrigasiya tizimlari havza boshqarmasining «Tuyatortar-Qli» irrigasiya tizimi boshqarmasi bosh gidrotexnigi,
Jizzax viloyati

Muxidov Tolib Sayfulloevich

-

«Buxoroneftgazparmalash» aksiyadorlik jamiyati ustasi, Buxoro viloyati

Palimbetov
Sadatdin
Ziuaddinovich

-

«Ustyurt gaz-kimyo kompleksi loyihalashtirilgan ob`ektlarini qurish va Surgil gaz kondensat konini o`zlashtirish direksiyasi» unitar korxonasining infrastruktura ob`ektlarini loyihalashtirish va qurilish departamenti boshlig`i, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Raximbekov
Hakimmirza
O`razovich

-

Yangiqo`rg`on tumani yo`l xo`jaligi pudrat ta`mirlash-foydalanish korxonasi bo`lim boshlig`i, Namangan viloyati

Raximov Ro`ziboy Abdullaevich

-

«Tuyamo`yin gidroelektrostansiyasi» davlat korxonasi smena boshlig`i, Xorazm viloyati

Raxmatova
Adalat

-

Sirdaryo tumanidagi «Bunyodkor» mahalla fuqarolar yig`inining diniy ma`rifat
va ma`naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo`yicha maslahatchisi, Sirdaryo viloyati

Turaev Shokir
Tog`aevich

-

«O`zbekiston temir yo`llari» aksiyadorlik jamiyatining 214-yo`l mashina stansiyasi kran mashinisti

Xamdamov
Faxriddin
Pardaevich

-

«Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasining «Navoiy mashinasozlik zavodi» ishlab chiqarish birlashmasi temirchilik-presslash sexi ustasi, Navoiy viloyati

Xodjaev Batir Asadillaevich

-

O`zbekiston Respublikasi iqtisodiyot vazirining birinchi o`rinbosari

Erkinov Navruz Sadirovich

-

«O`zbekiston temir yo`llari» aksiyadorlik jamiyatining «Angren-Pop» elektrlashtirilgan temir yo`l qurilishi» loyihasini amalga oshirish guruhi boshlig`i

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Abduvaliev Abduraxmon Abduqahhorovich

-

«O`zavtoyo`l» aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi

Abdullaev Akramdjon Anarkulovich

-

Qo`qon shahar hokimi, Farg`ona viloyati

Axmedov Ismatulla Toshqulovich

-

«Muborakneftgaz» mas`uliyati cheklangan jamiyatining «Ko`kdumaloq» koni etakchi geologi, Qashqadaryo viloyati

Buryazov Shonazar Qo`chqarovich

-

Bog`ot tumani yo`l xo`jaligi pudrat ta`mirlash-foydalanish korxonasi buldozer mashinisti, Xorazm viloyati

Isakov Gayrat
Usmanovich

-

«Toshkent mexanika zavodi» aksiyadorlik jamiyatining mexanika yig`uv kompleksi boshlig`i, Toshkent shahri

Kim Nam Sok

-

O`zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vazirining o`rinbosari – axborot-kommunikasiya texnologiyalari bo`yicha konsultanti

Kurbaniyazov
Aitmurat Seydabullaevich

-

«O`zbekiston temir yo`llari» aksiyadorlik jamiyatining Qo`ng`irot lokomotiv deposi teplovoz mashinisti, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Qurbonova Jangil Jummaevna

 

-

Oltinsoy tumanidagi «Bibizaynab» mahalla fuqarolar yig`inining diniy ma`rifat
va ma`naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo`yicha maslahatchisi, Surxondaryo viloyati

Mavlanov Xolmamat Egamqulovich

-

Oqdaryo tumani yo`l xo`jaligi pudrat ta`mirlash-foydalanish korxonasi bo`lim boshlig`i, Samarqand viloyati

Mirzaev Nizom Vafokulovich

-

«Navoiyazot» aksiyadorlik jamiyatining kaustik soda va kimyoviy mahsulotlar ishlab chiqarish sexi apparatchisi, Navoiy viloyati

Mulajanov
Dilshodbek Abidovich

 

-

«GM O‘zbekiston» aksiyadorlik jamiyatining ishlab chiqarish boshqarmasi yig`uv sexi smena ustasi, Andijon viloyati

Olimov Muhammadqosim Hoshimovich

-

Romitan tumani hokimi, Buxoro viloyati

Rustamov Asror Ikramovich

-

O`zbekiston Respublikasi Davlat geologiya
va mineral resurslar qo`mitasi «Yalpi geologik tasvirlash, izlash ekspedisiyasi» davlat korxonasi direktorining birinchi o`rinbosari – bosh geologi

Sanoev Yodgor

-

Vobkent tumanidagi «Xayrobod» qishloq fuqarolar yig`ini raisi, Buxoro viloyati

Tadjibaev Abdushukur Muminovich

-

«Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyati smena boshlig`i,
Sirdaryo viloyati

Xalilova Maxfirat Mirzaevna

-

Kitob tumanidagi «Yo`ldosh shaharcha» mahalla fuqarolar yig`inining diniy ma`rifat
va ma`naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo`yicha maslahatchisi, Qashqadaryo viloyati

Xolboev Normumin Yaxshievich

-

Kasbi tumani hokimi, Qashqadaryo viloyati

Xoldarov
Topiboldi

-

«Nuroniy» jamg`armasining Farg`ona viloyati bo`limi raisi

Xolmurotov
Urazali

-

«Quyi Sirdaryo» irrigasiya tizimlari havza boshqarmasining «Boyovut-Arnasoy» irrigasiya tizimi boshqarmasi Xovos tumani bo`limi boshlig`i, Sirdaryo viloyati

Shaymatov Abdukadir Djuraboevich

-

Zarbdor tumanidagi «Jo`rabek» fermer xo`jaligi boshlig`i, Jizzax viloyati

Yusupov Anvarjon Valievich

-

«O`zbekiston temir yo`llari» aksiyadorlik jamiyatining «1-energomontaj poezdi» unitar korxonasi kran mashinisti

«Do`stlik» ordeni bilan

Abdullaev Ozod

-

«Mahalla» xayriya jamoat fondining Yangiariq tumani bo`linmasi raisi, Xorazm viloyati

Abduraxmonova Marxoboxon Xoliqjonovna

-

Bag`dod tumanidagi «Muruvvat» mahalla fuqarolar yig`inining diniy ma`rifat
va ma`naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo`yicha maslahatchisi, Farg`ona viloyati

Abibullaev Kuatbay Artikbaevich

-

«Taxiatosh issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining qozon turbina sexi boshlig`i, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Alimov G`ayrat To`xtamurodovich

-

«O`zbekiston havo yo`llari» Milliy aviakompaniyasining «Uzbekistan airways technics» aviakorxonasi liniyali xizmat ko`rsatish sexi smena boshlig`i

Axmedov Qamaritdin

-

Kattaqo`rg`on tumanidagi «Payshanba» shaharcha fuqarolar yig`ini raisi, Samarqand viloyati

Achilov Asror Tolmasovich

-

«O`zgeoburg`uneftgaz» aksiyadorlik kompaniyasining «Olot neft va gaz qidiruv ekspedisiyasi» mas`uliyati cheklangan jamiyati bosh texnologi, Buxoro viloyati

Juraev Chuli

-

«Nuroniy» jamg`armasining Kasbi tumani bo`linmasi raisi, Qashqadaryo viloyati

Karabaeva Momaxon

-

Shahrixon tumanidagi «Buvayda» mahalla fuqarolar yig`inining diniy ma`rifat va ma`naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo`yicha maslahatchisi, Andijon viloyati

Kodirov Baxtiyor Abdusalomovich

-

Mingbuloq tumanidagi «Baxtiyor Abdusalomovich» fermer xo`jaligi boshlig`i, Namangan viloyati

Kulmatov Dilshod Ilesovich

-

«Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakatining Markaziy kengashi raisi o`rinbosari

Mirzaxidov Xurshid Mirsabirovich

-

O`zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vaziri

Mirkasimov Mirag``zam Mirazadovich

-

Shayxontohur tumani hokimi, Toshkent shahri

Nazarov Boxodir Mirzaevich

-

Mirzo Ulug`bek tumanidagi Alisher Navoiy
nomli mahalla fuqarolar yig`ini raisi,
Toshkent shahri

Olimova Aziza
Soatovna

-

Pop tumanidagi «Marg`izor» mahalla fuqarolar yig`ini raisi, Namangan viloyati

Pardaev Nusuratulla

-

Jizzax viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi raisi

Raximov Vohid Sanaqulovich

-

Pastdarg`om tumani hokimi, Samarqand viloyati

Raxmanov Baxodir Xamrakulovich

-

«O`zbekiston temir yo`llari» aksiyadorlik jamiyatining «O`zbekiston» lokomotiv deposi «Afrosiyob» elektr poezdi mashinisti,
Toshkent viloyati

Rustamov Shuxrat Rustamovich

-

Urganch tumani hokimi, Xorazm viloyati

Salimov Nuritdin Ochildievich

-

«To`polangsuvGESqurilish» mas`uliyati cheklangan jamiyati bosh muhandisi, Surxondaryo viloyati

Staroverov Oleg Vladimirovich

-

«Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining mis boyitish fabrikasi direktori, Toshkent viloyati

Fayzieva Sayyora Mavlyanovna

-

Toshkent viloyati hokimining o`rinbosari,
xotin-qizlar qo`mitasi raisi

Xamraev Ilxom Majidovich

-

«Navoiy issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyati smena boshlig`i, Navoiy viloyati

«Shuhrat» medali bilan

(100 yoshdan oshganlar)

Atalikova Xaitxon

-

Andijon shahri, Andijon viloyati

Esemuratova Almaxan

-

Chimboy tumani, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Isaeva Nishon

-

Baxmal tumani, Jizzax viloyati

Israilov Ismail

-

Yunusobod tumani, Toshkent shahri

Madaipova Munavvar Ashirali qizi

-

Guliston tumani, Sirdaryo viloyati

Mustafoeva To`y

-

Peshku tumani, Buxoro viloyati

Pirmatova Xursanay

-

Yangiyo`l tumani, Toshkent viloyati

Prmatova Moriyaxon

-

Namangan tumani, Namangan viloyati

Rustamova Maksad

-

Payariq tumani, Samarqand viloyati

Ro`zmetova Yokut

-

Xonqa tumani, Xorazm viloyati

Turaeva Xayit

-

Oltinsoy tumani, Surxondaryo viloyati

Umarova Xuvayda

-

Buvayda tumani, Farg`ona viloyati

Ergasheva Xuroy

-

Nurota tumani, Navoiy viloyati

Yusupova Urol

-

Nishon tumani, Qashqadaryo viloyati

«Jasorat» medali bilan

Davlatov Erkin
Esanovich

-

Buxoro tumanidagi «Zangori ekran» ustaxonasi ustasi, Buxoro viloyati

Djuraev Bazarbay Yassakovich

-

Sirdaryo tumanidagi «Malik urug`lik chigit» mas`uliyati cheklangan jamiyati bosh muhandisi, Sirdaryo viloyati

Djuraev Ilxom Tursunovich

-

«Qiziriq paxta» aksiyadorlik jamiyatining paxta tozalash sexi tozalovchisi, Surxondaryo viloyati

Jamoldinov Komiljon Sobirovich

-

Namangan tumanidagi maishiy texnika ta`mirlash ustasi, Namangan viloyati

Indaminov Shodurdi Quranbaevich

-

Bog`ot tumanidagi poyabzal ta`mirlash ustasi, Xorazm viloyati

Inomov Ikrom Tashxudjaevich

-

Jizzax shahridagi xususiy tadbirkor, Jizzax viloyati

Kuldashov Tulkin Pardaevich

-

Pastdarg`om tumanidagi hunarmand-temirchi usta, Samarqand viloyati

Nematov Umid Abdukarimovich

-

Bo`ka tumanidagi «Asliddin-Umid» mas`uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent viloyati

Sobirova Nigora Gofurovna

-

Kitob tumanidagi hunarmand-tikuvchi,
Qashqadaryo viloyati

Tuxtaeva Dilfuza Mamasalievna

-

Andijon shahridagi hunarmand-tikuvchi, Andijon viloyati

Tuxtasinov Zokirjon Soyipovich

-

Qo`shtepa tumanidagi poyabzal ta`mirlash ustasi, Farg`ona viloyati

Utepova Damegul Kamalovna

-

Qo`ng`irot tumanidagi 19-maktabgacha ta`lim muassasasi hisobchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Xalmatova Umida Djamilevna

-

Yakkasaroy tumanidagi 319-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi, Toshkent shahri

Xidirov Sobirjon Mirzoqulovich

-

Navbahor tumanidagi poyabzal ta`mirlash ustasi, Navoiy viloyati

«Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

Buriboev Ikram Iskandarovich

-

O`zbekiston Respublikasi Prezidenti devonining mas`ul xodimi

Djumaev Baxtiyor Djalilovich

-

O`zbekiston Respublikasi Prezidenti devonining mas`ul xodimi

Samatova Firuza Adxamovna

-

O`zbekiston Respublikasi Prezidenti devonining mas`ul xodimi

Tursunov Kobul Beknazarovich

-

Nurota tumani hokimi, Navoiy viloyati

Xakimov Shuxrat Jo`raboevich

-

O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining bosh mutaxassisi

Xalmuxamedov Shuxrat Gayratdjanovich

-

O`zbekiston Respublikasi Prezidenti devonining mas`ul xodimi

Xikmatullaev Baxtiyor Fatxullaevich

-

O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining sho``ba mudiri

Yusupaliev Baxodir Kaxramanovich

-

O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining departament mudiri

«Shuhrat» medali bilan

Диққат, диққат! "Даракчи"нинг Telegram’даги расмий каналига аъзо бўлиб, янгиликлардан баҳраманд бўлинг!





Abdullaev Shavkat
Raxmonovich

-

«Ammofos-Maksam» aksiyadorlik jamiyati sex chilangari, Toshkent viloyati

Abdunazarov Sadulla Yakubovich

-

Buvayda tumanidagi «Yoqubjon ota» fermer xo`jaligi boshlig`i, Farg`ona viloyati

Abriev Ochil

-

«O`zneftgazqazibchiqarish» aksiyadorlik kompaniyasining «Muborak gazni qayta
ishlash zavodi» mas`uliyati cheklangan
jamiyati texnologik qurilma mashinisti, Qashqadaryo viloyati

Adilov Farxod Rustamovich

-

Baliqchi tumanidagi «Xo`jaobod» mas`uliyati cheklangan jamiyati raisi, Andijon viloyati

Akramova Dilnoza Sharifjonovna

-

«Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakatining Namangan viloyati Kengashi raisi o`rinbosari, «Kamalak» bolalar tashkiloti raisi

Aliev Firdavs
Alimovich

-

«Telekom Innoveyshns» qo`shma korxonasi direktori, Navoiy viloyati

Alimov Baxtiyor Djunaidovich

-

«O`zbekneftgaz» milliy xolding kompaniyasi Prognozlash, resurslar va investisiya dasturlari bosh boshqarmasi boshlig`ining kapital qurilish bo`yicha o`rinbosari

Alimova Gavxar Zayirovna

-

O`zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Fan, ta`lim, madaniyat va sport masalalari qo`mitasi raisi o`rinbosari

Allabergenov
Ilxambek Egambergenovich

-

Urganch tumanidagi «Afri» xususiy korxonasi rahbari, Xorazm viloyati

Allaqulov Umar Ibadullaevich

-

Xonqa tumanidagi «Obi hayot injiniring» mas`uliyati cheklangan jamiyati ish yurituvchisi, Xorazm viloyati

Aripova Mamlakat Abdullaevna

-

«Sog`lom avlod uchun» xalqaro xayriya fondining Jizzax viloyati hududiy filiali direktori

Artikmatov Ikramdjan Dexkanovich

-

«O`zbekiston temir yo`llari» aksiyadorlik jamiyatining Qo`qon aloqa va signallashtirish distansiyasi uchastka boshlig`i, Farg`ona viloyati

Afsaminov Ibroxim Shermatovich

-

«Farg`ona neftni qayta ishlash zavodi» unitar sho``ba korxonasining texnologik sexi smena boshlig`i, Farg`ona viloyati

Babanov Baxodir Eshdavlyatovich

-

«Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasining Markaziy kon boshqarmasi «Muruntau» koni lahimchisi, Navoiy viloyati

Babaxanov Orif Obidovich

-

Namangan shahridagi «Namangan momiq sochiqlari» mas`uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati

Baymurzaev Uroq Rejabovich

-

Qamashi tumanidagi «Bunyod» fermer xo`jaligi boshlig`i, Qashqadaryo viloyati

Beknazarov Bayram Ernazarovich

-

«Quyi Amudaryo» irrigasiya tizimlari havza boshqarmasining «Quo`anish-jarma» irrigasiya tizimi boshqarmasi muhandisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Bekniyazov Ergali Nietullaevich

-

«O`zbekgeofizika» aksiyadorlik jamiyatining «Ustyurt geofizika ekspedisiyasi» filiali dala partiyasi boshlig`i, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Buranov Kural
Aytbaevich

-

«Ustyurt gaz-kimyo kompleksi loyihalashtirilgan ob`ektlarini qurish va Surgil gaz kondensat konini o`zlashtirish direksiyasi» unitar korxonasining infrastruktura ob`ektlarini loyihalashtirish va qurilish departamenti etakchi muhandisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Vadjiev Taxir Nasrullaevich

-

«O`zbekko`mir» aksiyadorlik jamiyatining «Er osti ishlari» filiali lahimchisi, Toshkent viloyati

Galperin Leonid Vladimirovich

-

«Toshkent quvurlar zavodi» qo`shma korxonasi direktorining ishlab chiqarish masalalari bo`yicha o`rinbosari, Toshkent shahri

Gulyamov Anvarxodja Tursunovich

-

«Nuroniy» jamg`armasining Yunusobod tumani bo`linmasi raisi, Toshkent shahri

Dadakov Jumanbay Kadirkulovich

-

«Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining mis eritish zavodi quyuvchisi, Toshkent viloyati

Daniyarov Abatbay Saparbaevich

-

«Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakatining Qoraqalpog`iston Respublikasi Kengashi raisi

Dexkanova Kunduzoy Usmankulovna