Paralimpiya o`yinlarida yuqori natijalarga erishgan sportchi va murabbiylar yuksak unvonlar bilan taqdirlanadi

09:52, 23 sentabr

Rio-de-Janeyro shahrida bo`lib o`tgan XV yozgi Paralimpiya o`yinlarida yuqori natijalarga erishgan sportchi va murabbiylardan bir guruhini mukofotlash to`g`risidaO`zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni imzolandi.  Bu haqda O`zA xabar bermoqda.

Mustaqillik yillarida mamlakatimizda sport sohasini rivojlantirish borasida amalga oshirilayotgan keng ko`lamli ishlar va yaratilgan qulay shart-sharoitlar natijasida sportchilarimiz tomonidan ulkan yutuqlar qo`lga kiritilayotganligi, ayniqsa, Rio-de-Janeyro shahrida bo`lib o`tgan XV yozgi Paralimpiya o`yinlarida O`zbekiston terma jamoasi a`zolari jasorat va matonat namunasini ko`rsatib, yuksak natijalarga erishganligi va dunyoning eng kuchli davlatlari qatoridan munosib o`rin egallaganligi hamda Vatanimizning jahon miqyosidagi shon-shuhratini yuksaltirishga salmoqli hissa qo`shganligi, yurtimizda sportni keng ommalashtirish, yosh avlodni milliy g`urur va vatanparvarlik ruhida tarbiyalash ishlaridagi katta xizmatlari uchun quyidagilar faxriy unvonlar, orden va medallar bilan taqdirlansin:

«O`zbekiston iftixori»

Amilova Fotimaxon Ravshanbek qizi  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Kayumova Nozimaxon Nomonjonovna  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Musabekov Firdavsbek Ulug`bek o`g`li  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Namozov Sherzod Nasimovich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Nigmatov Utkirjon Ismatillo o`g`li  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Norbekov Xusniddin Kilichboevich  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Svechnikov Aleksandr Vladimirovich  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Tulendibaev Adiljan Rishatovich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan sport ustozi»

Abdullaev Nodirbek Baxodirjanovich  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Abduxolikov Sardor Abduxolikovich  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi

Amilov Ravshanbek Kabildjanovich  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Saidov Rasul Ruzievich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Svechnikova Elena Yurevna  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

To`raev Shuxrat Jo`raevich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi

Xalikov Ilxom Nurillaevich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Shishkov Igor Gennadevich  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan sportchi»

Alimova Hayitjon Abdulla qizi  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Burxanova Safiya Kaimovna  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Odilova Muslima Ulug`bek qizi  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Pankov Kirill Dmitrievich  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan yoshlar murabbiysi»

Usmanov Mirabror Zufarovich  -  O`zbekiston Milliy olimpiya qo`mitasi prezidenti

«Do`stlik» ordeni bilan

Amilov Rustamjon  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Axmatdjanov Umid Maxamatdjanovich  -  O`zbekiston Paralimpiya assosiasiyasi raisining o`rinbosari

Buchinsev Oleg Sergeevich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Isroilov Shaakram Xalmatovich  -  O`zbekiston davlat jismoniy tarbiya instituti rektori, O`zbekiston terma jamoasining kompleks ilmiy guruh rahbari

Lisovskaya Lyudmila Venidiktovna  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi

Nurullaev Kaxraman Olimovich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Pankov Dmitriy Vladimirovich  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

«Jasorat» medali bilan

Abdirashidov Mansur Samat o`g`li  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Boboev Shuxrat Shonazarovich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Bozorov Ahror Botirovich  -  Pauerlifting bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Ibragimov Server Yusufovich  -  O`q otish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Nurmetova Tursunpashsha Baxramovna  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Raximova Gulrux Ilxambekovna  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Sayidov Feruz Beshimovich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Salaeva Sevinch Odamboy qizi  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Saliev Doniyor Nurulla o`g`li  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Saxatov Miran Miryunusovich  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Toshpulatova Shoxsanamxon Dilshodbek qizi  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Tursunxo`jaev Muzaffar Shuxratillo o`g`li  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Xamraev Faxriddin Farxodovich  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Xorlin Dmitriy Sergeevich  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

Sharipov Shirin Xomitovich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi a`zosi

«Shuhrat» medali bilan

Amirova Zamira Shamilevna  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Gafurov Omon Fayzullaevich  -  O`zbekiston Paralimpiya assosiasiyasi bosh kotibi

Efimova Natalya Alekseevna  -  O`q otish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi

Juraev Barno Turaevich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Ibragimova Alfiya Gilasdinovna  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Kazakova Anna Valerevna  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Lutfulloh Xoji o`g`li Sa`dullaxon  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi

Pak Irina Vyacheslavovna  -  Engil atletika bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Sayidov Shamsiddin Beshimovich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Umirzoqov Fazliddin Abdulboqievich  -  Pauerlifting bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi

Fayziev Taxir Xikmatullaevich  -  Dzyudo bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

Xorlin Sergey Fedorovich  -  Suzish bo`yicha O`zbekiston terma jamoasi murabbiyi

 

Диққат, диққат! "Даракчи"нинг Telegram’даги расмий каналига аъзо бўлиб, янгиликлардан баҳраманд бўлинг!