Ta`lim-tarbiya tizimida alohida o`rnak ko`rsatgan xodimlardan bir guruhi mukofotlandi

10:31, 30 sentabr

O`qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan ta`lim-tarbiya tizimida alohida o`rnak ko`rsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotlash to`g`risida O`zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni imzolandi.

 

Mamlakatimizda yosh avlodning intellektual va ma`naviy salohiyatini yuksaltirish, ularni ona Vatanga muhabbat, istiqlol g`oyalariga sadoqat ruhida tarbiyalash ishlariga qo`shgan salmoqli hissasi, ta`lim-tarbiya tizimidagi
ko`p yillik samarali mehnati, yoshlarga ilm-fan asoslari va zamonaviy kasb-hunarlarni o`rgatishdagi fidoyiligi hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilarga faxriy unvonlar berilsin:

 

«O`zbekiston Respublikasi xalq o`qituvchisi»

 

Mamasharipova Dilorom Muxammadievna

-

Oqdaryo tumanidagi 45-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika va informatika fanlari o`qituvchisi,
Samarqand viloyati

 

Fozilova Ra`no To`laganovna

-

Chinoz tumanidagi 40-umumiy o`rta ta`lim maktabining ona tili va adabiyot fani o`qituvchisi, Toshkent viloyati

 

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan xalq ta`limi xodimi»

 

Bozorov Abduqayum Karimovich

-

Baliqchi tumanidagi 12-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktab-internatining kimyo fani o`qituvchisi, Andijon viloyati

 

Genjemuratova
Gulsara Oralbaevna

-

Qorao`zak tumanidagi 25-umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

 

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan yoshlar murabbiysi»

 

Alimov Abdixamid Karimovich

-

Dehqonobod tumanidagi 89-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika va informatika fanlari o`qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

 

Axadov Komiljon Yaxiyaevich

-

Do`stlik tumanidagi 18-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining kimyo fani o`qituvchisi, Jizzax viloyati

 

Juraeva Raxima Bustanovna

-

Mingbuloq tumanidagi 13-umumiy o`rta ta`lim maktabining ingliz tili fani o`qituvchisi, Namangan viloyati

 

Qulmamatova
Guljahon Abduraxmonovna

-

Muzrabot tumanidagi 14-umumiy o`rta ta`lim maktabining biologiya fani o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

 

Mirzaeva Nazira Usmanovna

-

Farg`ona politexnika instituti qoshidagi
Yormozor akademik liseyining ona tili va adabiyot fani o`qituvchisi, Farg`ona viloyati

 

Sayidova
Nasiba
Saidulloevna

 

-

Qiziltepa engil sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Navoiy viloyati

Toshpulatova
Matlyuba
Abduganievna

-

Boyovut tumanidagi 4-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi,
Sirdaryo viloyati

 

Xajiev Kuvandik Sadullaevich

-

Urganch avtomobil va yo`llar kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi,
Xorazm viloyati

 

Xalimova Nurzoda Olimovna

-

Vobkent qurilish va transport kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi,
Buxoro viloyati

 

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan sport ustozi»

 

Shamirzaev
Abduvali Tashpulatovich

-

Toshkent shahridagi ixtisoslashtirilgan bolalar va o`smirlar sport maktabining boks bo`yicha murabbiyi

 

         Yurtimizda ta`lim tizimini rivojlantirish, o`quv jarayoniga ilg`or pedagogik texnologiyalarni joriy etish, chuqur bilim va kasb-hunarga ega malakali kadrlarni tayyorlash ishlariga qo`shgan munosib hissasi,
sog`lom va barkamol avlodni voyaga etkazish, yoshlarni vatanparvarlik,
milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashdagi
katta xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:

 

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

 

Erjanova Bagdagul Aralbaevna

-

Mo`ynoq tumanidagi 4-umumiy o`rta ta`lim
maktabi direktorining ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha o`rinbosari, Qoraqalpog`iston Respublikasi

 

Qurbonov Abdulxafiz Yusupovich

-

Shahrixon avtomobil yo`llari qurilishi
kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Andijon viloyati

 

Nazarova Fatima Sharipovna

-

Samarqand davlat tibbiyot instituti qoshidagi
2-akademik liseyning biologiya fani o`qituvchisi, Samarqand viloyati

 

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

 

Abduraxmanova
Ozoda Dexkanboevna

-

Quyi Chirchiq tumanidagi 25-umumiy o`rta ta`lim maktabining biologiya fani o`qituvchisi, Toshkent viloyati

 

Baltaev Yusupbay Saparbaevich

-

Gurlan tumanidagi 40-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi, Xorazm viloyati

 

Bekmirzaeva
Dilbar
Karshiboevna

 

-

Jizzax tibbiyot kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Jizzax viloyati

Bozarov Abdixakim Ergashevich

-

Navbahor tumanidagi 18-umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi, Navoiy viloyati

 

Qilichova Dilorom Xaydarovna

-

Jondor tumanidagi 36-umumiy o`rta ta`lim maktabining kimyo fani o`qituvchisi,
Buxoro viloyati

 

Mamadjanova Odina
Axmadjonovna

-

Izboskan tumanidagi 17-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi, Andijon viloyati

 

Nurmuxamedova
Barno Rashidovna

-

Shayxontohur tumanidagi 132-umumiy o`rta ta`lim maktabining ingliz tili fani o`qituvchisi, Toshkent shahri

 

Otarbaev
Azatbay
Uzakbaevich

 

-

Nukus madaniyat va san`at kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Parpiev Qodirali Maxsudalievich

-

To`raqo`rg`on sanoat va transport kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi,
Namangan viloyati

 

Turapov Baxriddin Rajapovich

-

Yakkabog` tumanidagi 7-umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

 

Urunov Ortiq
Ummatovich

-

Bulung`ur maishiy xizmat kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Samarqand viloyati

 

Xidirova Zulxumor Abdirashidovna

-

Qumqo`rg`on tumanidagi 1-umumiy o`rta ta`lim maktabi direktorining o`quv ishlari bo`yicha o`rinbosari, Surxondaryo viloyati

 

Xojikulova Moxiraxon
Usmonovna

-

Dang`ara tumanidagi 1-umumiy o`rta ta`lim maktabining ingliz tili fani o`qituvchisi, Farg`ona viloyati

 

Shermatov Said
Nazarovich

-

Xovos transport kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Sirdaryo viloyati

 

II darajali «Sog`lom avlod uchun» ordeni bilan

 

Abdumalikov Baxrom Abduganievich

-

Respublika oliy sport mahorati maktabining og`ir atletika bo`yicha bosh murabbiyi,
Toshkent shahri

 

Toshxonova Go`zalxon Voxobovna

-

Uchko`prik tumanidagi 15-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi, Farg`ona viloyati

 

Tursunpulatov
Abror Nabievich

-

Toshkent viloyatidagi ixtisoslashtirilgan bolalar va o`smirlar sport maktabining boks bo`yicha murabbiyi

 

«Do`stlik» ordeni bilan

 

Bozorova Nodira Tog`oevna

-

Karmana tumanidagi 13-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi,
Navoiy viloyati

 

Boqiev Asqarali Shomatovich

-

Kasbi qishloq va suv xo`jaligi kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi,
Qashqadaryo viloyati

 

Boratova Nigoraxon Axmatjanovna

-

Farg`ona shahridagi 4-bolalar musiqa va san`at maktabi direktori, Farg`ona viloyati

 

Jo`raeva Ra`no
O`rinovna

-

Toshkent tibbiyot akademiyasi qoshidagi akademik liseyning kimyo fani o`qituvchisi, Toshkent shahri

 

Ibragimova Gulbaxor Kayumovna

-

Andijon shahridagi 37-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi, Andijon viloyati

 

Kapitanov Yuriy Petrovich

-

Bekobod sanoat kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta`limi ustasi, Toshkent viloyati

 

Qurbonova Matluba Xursanmurodovna

-

Tayloq tumanidagi 29-umumiy o`rta ta`lim maktabining ona tili va adabiyot fani o`qituvchisi, Samarqand viloyati

 

Kuchkarova Muxabbat Ishmuratovna

-

Jizzax shahridagi 15-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi,
Jizzax viloyati

 

Mamatova Matluba Sotiboldievna

-

Chortoq tumanidagi 44-umumiy o`rta ta`lim maktabining biologiya fani o`qituvchisi,
Namangan viloyati

 

Nametullaeva
Nigarxan
Genjebaevna

-

Kegeyli tumanidagi 14-umumiy o`rta ta`lim maktabining ingliz tili fani o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

 

Urinboeva Lolaxon Bolibekovna

-

Sardoba tumanidagi 14-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi,
Sirdaryo viloyati

 

Xaliyarov Panji Azamovich

-

Jarqo`rg`on sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

 

Xodjaev Ravshan Ilxanovich

-

Buxoro olimpiya zaxiralari kollejining
boks bo`yicha murabbiyi, Buxoro viloyati

 

Xudayberganov Jamshid
Ismailovich

-

Xorazm viloyatidagi ixtisoslashtirilgan bolalar
va o`smirlar sport maktabining dzyudo bo`yicha murabbiyi

 

«Shuhrat» medali bilan

 

Abdugafurova Xafizaxon Yusupovna

-

Kosonsoy oziq-ovqat sanoati va xizmat ko`rsatish kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Namangan viloyati

 

Abdullaev Zoxid Shermamatovich

-

Samarqand axborot texnologiyalari kasb-hunar kollejining informatika va axborot texnologiyalari fani o`qituvchisi, Samarqand viloyati

 

Abdurazakova Mexrinisa Raimberdievna

-

Angren pedagogika va xizmat ko`rsatish kollejining maxsus fan o`qituvchisi,
Toshkent viloyati

 

Abdurozakov Sadik Muratovich

-

Shahrisabz tumanidagi 2-bolalar musiqa va san`at maktabining o`zbek xalq cholg`ulari sinfi o`qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

 

Aimuratova Gulbaxar Orinbaevna

-

2-Nukus tibbiyot kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

 

Amridinova Mavlyuda Shavkatovna

-

Samarqand shahridagi 9-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Samarqand viloyati

 

Axmadjanova Umidaxon
Mo`minovna

-

Qo`rg`ontepa tumanidagi 1-umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi,
Andijon viloyati

 

Babadjanova Dilbar Ruzmetovna

-

Xiva engil sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Xorazm viloyati

 

Bayqulova Manzura Jonzoqovna

-

Mirzaobod tumanidagi 3-maktabgacha ta`lim muassasasi tarbiyachisi, Sirdaryo viloyati

 

Ganiev Abduvoxid Abduvalievich

-

Toshkent xizmat ko`rsatish va servis kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta`limi ustasi, Toshkent shahri

 

Danakulova Farida Eshimovna

-

Jomboy tumanidagi 15-umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi,
Samarqand viloyati

 

Dusmuratova Lola Kuvanovna

-

Termiz shahridagi 12-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

 

Jiyanov Xasanboy Egamkulovich

-

Bekobod shahridagi 12-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi, Toshkent viloyati

 

Jolmurzaeva Tazagul Jumaxmedovna

-

Taxtako`pir tumanidagi 7-umumiy o`rta ta`lim maktabining qoraqalpoq tili va adabiyoti fani o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

 

Jonzoqova Sayyora Anvarovna

-

Yangier pedagogika kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Sirdaryo viloyati

 

Zaripova Saodat Sunatovna

-

Kattaqo`rg`on tumanidagi 2-umumiy o`rta ta`lim maktabining ingliz tili fani o`qituvchisi, Samarqand viloyati

 

Ibroximov Farxod Xasanovich

-

Yangiariq tumanidagi 15-umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi,
Xorazm viloyati

 

Kasimova Galiya Valizyanovna

-

Mirzo Ulug`bek tumanidagi 2-bolalar musiqa va san`at maktabining fortepiano sinfi o`qituvchisi, Toshkent shahri

 

Kenjaev Melikuzi Numonovich

-

Qo`qon avtotransport kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Farg`ona viloyati

 

Qilichev To`lkin Maxmurovich

-

Chirchiq olimpiya zaxiralari kollejining boks bo`yicha bosh murabbiyi, Toshkent viloyati

 

Qurbonov Yunus Juraevich

-

Qarshi tumanidagi 25-umumiy o`rta ta`lim maktabining kimyo fani o`qituvchisi,
Qashqadaryo viloyati

 

Lutfullaev Xayrulla Shirinxonovich

-

Jizzax transport va aloqa kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Jizzax viloyati

 

Mendibaev Baxram Rustamovich

-

Respublika oliy sport mahorati maktabining og`ir atletika bo`yicha murabbiyi, Toshkent shahri

 

Mirzaeva Aziza Saibjanovna

-

Xo`jaobod tumanidagi 1-umumiy o`rta ta`lim maktabining ingliz tili fani o`qituvchisi, Andijon viloyati

 

Mirzaeva Gulbahor Xamdamovna

-

Qarshi shahridagi «Muruvvat» nogiron bolalar uchun internat uyi tarbiyachisi, Qashqadaryo viloyati

 

Muradova Nodira Baxodirovna

-

Namangan sanoat kasb-hunar kollejining ingliz tili fani o`qituvchisi, Namangan viloyati

 

Murodov Halim Salimovich

-

Kogon shahridagi 17-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining tarix fani o`qituvchisi, Buxoro viloyati

 

Muxitdinova Sayyora Tuxtaevna

-

Buxoro politexnika kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Buxoro viloyati

 

Nazarov Sarsenbay Paxraddinovich

-

Qonliko`l qishloq xo`jaligi kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

 

Namozova Xabiba Raxmankulovna

-

Uzun tumanidagi 3-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

 

Paxritdinova
Nodira Askarovna

-

Yashnobod tumanidagi 67-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi,
Toshkent shahri

 

Poyanov Zokirjon Ziyadullaevich

-

Denov tumanidagi «Hazorbog`» qishloq xo`jaligi kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta`limi ustasi, Surxondaryo viloyati

 

Rayimov Ravshan
Isaevich

-

Xatirchi tumanidagi 17-umumiy o`rta ta`lim maktabining geografiya fani o`qituvchisi,
Navoiy viloyati

 

Raupov Ilyos
Axadovich

-

G`ijduvon tumanidagi 27-umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi,
Buxoro viloyati

 

Sadullaeva
Guliston
Nurullaevna

-

Xonqa tumanidagi 22-umumiy o`rta ta`lim maktabining tasviriy san`at va chizmachilik fanlari o`qituvchisi, Xorazm viloyati

 

Saidov Rizoqul Yoriqulovich

-

Peshku sanoat kasb-hunar kollejining informatika va axborot texnologiyalari fani o`qituvchisi, Buxoro viloyati

 

Sattorova Maxfuza G`apporovna

-

Furqat tumanidagi 25-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi,
Farg`ona viloyati

 

Safarov Bobomurod Raximovich

-

G`uzor neft-gaz sanoati kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

 

Soatova Gulchiroy Karimovna

-

Muborak sanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

 

Tuychibaeva
Xilolaxon
Erkinovna

-

Uchqo`rg`on tumanidagi 1-umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi,
Namangan viloyati

 

Tuxtabaev Zuxritdin Parpievich

-

Andijon maishiy xizmat kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Andijon viloyati

 

Umirov Oybek Abduvayitovich

-

Toshkent temir yo`l transporti kasb-hunar kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Toshkent shahri

 

Urashaeva Umit Allamuratovna

-

Xo`jayli agroiqtisodiyot kollejining maxsus fan o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

 

Xayitov Sherali Ismatovich

-

Baxmal tumanidagi 44-umumiy o`rta ta`lim maktabining jismoniy tarbiya fani o`qituvchisi, Jizzax viloyati

 

Xodjaeva Mashxura Mirzaabdullaevna

-

Namangan tumanidagi 8-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi, Namangan viloyati

 

Xodjimatova Xikoyatxon Tursunovna

-

Farg`ona shahridagi «Muruvvat» nogiron bolalar uchun internat uyi tarbiyachisi, Farg`ona viloyati

 

Xuddiev Komiljon
Muxtorovich

-

Navoiy konchilik kollejining ishlab chiqarish ta`limi ustasi, Navoiy viloyati

 

Sharipova Durdona
Mirazamovna

-

Uchtepa tumanidagi 4-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi,
Toshkent shahri

 

Shoxo`jaev Shoqosim
Sidiqovich

-

Oqqo`rg`on agrosanoat va tadbirkorlik kasb-hunar kollejining fizika fani o`qituvchisi,
Toshkent viloyati

 

Yakubov Chori
Adinaevich

-

Angor pedagogika kollejining tasviriy
san`at va chizmachilik fanlari o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

 

 

O`zbekiston Respublikasi Prezidenti
vazifasini bajaruvchi                                                   Sh.MIRZIYoEV

 

Toshkent shahri,
2016 yil 29 sentyabr

                            

Диққат, диққат! "Даракчи"нинг Telegram’даги расмий каналига аъзо бўлиб, янгиликлардан баҳраманд бўлинг!