Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 25 йиллиги муносабати билан турли соҳа вакиллари мукофотланди

23:23, 24 август

Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг йигирма беш йиллиги муносабати билан давлат хизматчилари ҳамда ишлаб чиқариш ва ижтимоий-иқтисодий соҳалар ходимларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони имзоланди, дея хабар беради ЎзА.

Мамлакатимиз иқтисодий салоҳиятини юксалтириш ва ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш ишларидаги катта хизматлари, кўп йиллик самарали меҳнати билан қишлоқ ва сув хўжалиги, саноат, транспорт, алоқа ва қурилиш соҳаларини ривожлантиришга қўшган салмоқли ҳиссаси ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагиларга фахрий унвонлар берилсин:

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пахтакор»

Пардабоев Абдукарим

-

Сайхунобод туманидаги «Мақсад» фермер хўжалиги бошлиғи, Сирдарё вилояти

Шоймонов Йўлдош Рустамович

-

Шеробод туманидаги «Шоймон бобо» фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ирригатор»

Бабажанов Курбанбай Саидович

-

«Туямўйин» гидроузелини ишлатиш бошқармаси бошлиғи, Хоразм вилояти

Уралов Зохид
Зиётович

-

«Зарафшон» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Оқ-Қорадарё» ирригация тизими бошқармаси участка бошлиғи, Самарқанд вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган чорвадор»

Дарменов Берикбай Сафарович

-

Конимех туманидаги «Абай» наслчилик ширкат хўжалиги бош чўпони, Навоий вилояти

Қурбанов Рашид
Адиевич

-

Фориш туманидаги «Боғдон» ширкат хўжалиги бош чўпони, Жиззах вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пиллачи»

Зокирова Рўзахон Эсаналиевна

-

Ўзбекистон туманидаги «Яйпан Яккатут пилласи» масъулияти чекланган жамияти агрономи, Фарғона вилояти

Хафизова Зухра Юсуфовна

-

Наманган туманидаги «Наманган кумуш ипаги» масъулияти чекланган жамияти бош агрономи, Наманган вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган саноат ходими»

Жураев Тулаган Тошпулатович

-

«Устюрт газ-кимё комплекси» Ўзбекистон-Корея қўшма корхонаси бошқаруви раисининг биринчи ўринбосари, Қорақалпоғистон Республикаси

Нурутдинов Алик Саидович

-

«Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамияти бош директори, Тошкент вилояти

Буранов Аскар Джураевич

-

«Шўртаннефтгаз» масъулияти чекланган жамияти цех бошлиғи, Қашқадарё вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қурувчи»

Дадамухамедов Абдувахид Парахович

-

«12-трест» акциядорлик жамиятининг 50-қурилиш бошқармаси бош муҳандиси, Тошкент шаҳри

Мирзаев Нематжон Расулович

-

«Андижон қишлоқ қурилиш» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Андижон вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган транспорт ходими»

Акбаров Сайфулла Сайдуллаевич

-

«Тошшаҳартрансхизмат» акциядорлик жамиятининг «2-автобус саройи» масъулияти чекланган жамияти ҳайдовчиси, Тошкент шаҳри

Сулаймонов Насир Ташевич

 

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Бухоро локомотив депоси тепловоз машинисти, Бухоро вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган алоқа ходими»

Хашимходжаев
Аваз Хабибуллаевич

-

Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги «Электромагнит мослашув маркази» давлат унитар корхонаси бошлиғининг ўринбосари

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган фуқаро авиацияси ходими»

Икрамов Шахзод Илясович

-

«Ўзбекистон ҳаво йўллари» Миллий авиакомпаниясининг Учувчилар мажмуаси «Боинг» ҳаво кемаси командири

Ватанимиз мустақиллигини мустаҳкамлаш, унинг иқтисодий қудратини юксалтириш, ёш авлодни она Ватанга муҳаббат, истиқлол ғояларига садоқат руҳида тарбиялаш ишларига қўшган муносиб ҳиссаси, фидокорона меҳнати, ватанпарварлиги ва ижтимоий ҳаётдаги фаоллиги билан эл-юрт иззат-ҳурматига сазовор бўлганлиги учун қуйидагилар мукофотлансин:

«Эл-юрт ҳурмати» ордени билан 

Даминов
Тургунпулат
Абидович

-

Тошкент тиббиёт академиясининг «Юқумли
ва болалар юқумли касалликлари» кафедраси профессори, Тошкент шаҳри

Джумабеков
Жали Исакович

-

Нукус давлат педагогика институти қошидаги
1-академик лицейнинг физика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Жумаева
Гуландом
Розиқовна

-

Қизилтепа туманидаги «Ўртақўрғон» қишлоқ врачлик пункти мудири, Навоий вилояти

Каримова
Шахриниса
Акрамовна

-

Ғаллаорол туманидаги «Булоқбоши» қишлоқ фуқаролар йиғинининг диний маърифат
ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Жиззах вилояти

Кудратов
Салижан
Сулайманович

-

Фуқаролик жамияти шаклланишини мониторинг қилиш мустақил институтининг Сирдарё вилояти бўлинмаси раҳбари, вилоят Маънавият
ва маърифат Кенгаши аъзоси

Кутлиева
Зулхумор Шоназаровна

-

Янгиариқ туманидаги «Хоразм» қишлоқ врачлик
пункти мудири, Хоразм вилояти

Рахимов Хамиджон Мамажонович

-

Олтиариқ туманидаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаби директори,
Фарғона вилояти

Раҳматов Абдулҳамид Бувабаевич

-

Наманган давлат университети қошидаги
3-академик лицей директори, Наманган вилояти

Рахматуллаев
Юсуп

-

Қашқадарё вилояти болалар кўп тармоқли тиббиёт марказининг хирургия бўлими мудири

Салохиддинов
Солиддин

-

«Нуроний» жамғармаси Паркент тумани бўлинмаси «Номданак» қишлоқ фуқаролар йиғинининг жамоатчилик Кенгаши раиси, Тошкент вилояти

Фаттоев Ёқуб
Талабович

-

Пешку туманидаги «Фаттоев» фермер хўжалиги бошлиғи, Бухоро вилояти

Хайдаров Уткирбек Абдужалилович

-

Андижон вилояти ихтисослаштирилган олимпия захиралари болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг бокс бўйича мураббийи

Хасанова
Рахиба

-

Жомбой туманидаги «Зарафшон» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Самарқанд вилояти

Ходжамбердиев Мамаюсуп
Бозорович

-

Денов туманидаги 81-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

«Фидокорона хизматлари учун» ордени билан

Абдуллаев Абдугапар Абдукахарович

-

Тошкент кўприк хўжалигини сақлашга ихтисослаштирилган таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси иш бошқарувчиси, Тошкент шаҳри

Арипов Ахмаджон Кадиржанович

-

«Андижон механика заводи» шўъба корхонасининг лойиҳалаш бўлими бошлиғи, Андижон вилояти

Ахмедов Агзамжан Акбаралиевич

-

«Янги Ангрен иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамияти бош муҳандисининг ўринбосари, Тошкент вилояти

Боботов Останақул Чориевич

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Термиз минтақавий темир йўл узели 166-йўл машина станцияси катта йўл устаси, Сурхондарё вилояти

Ганиев Муртазокул Мустафокулович

-

«Самарқанд автомобиль заводи» масъулияти чекланган жамияти бош директорининг ўринбосари – ишлаб чиқаришни режалаштириш директори, Самарқанд вилояти

Исаков Музаффар Тоштемирович

-

«Фарғонаазот» акциядорлик жамиятининг целлюлоза эфирлари цехи етакчи муҳандис-технологи, Фарғона вилояти

Мамараимов  Абрал

-

«Зарафшон» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Туятортар-Қли» ирригация тизими бошқармаси бош гидротехниги,
Жиззах вилояти

Мухидов Толиб Сайфуллоевич

-

«Бухоронефтгазпармалаш» акциядорлик жамияти устаси, Бухоро вилояти

Палимбетов
Садатдин
Зиуаддинович

-

«Устюрт газ-кимё комплекси лойиҳалаштирилган объектларини қуриш ва Сургил газ конденсат конини ўзлаштириш дирекцияси» унитар корхонасининг инфраструктура объектларини лойиҳалаштириш ва қурилиш департаменти бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

Рахимбеков
Ҳакиммирза
Ўразович

-

Янгиқўрғон тумани йўл хўжалиги пудрат таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси бўлим бошлиғи, Наманган вилояти

Рахимов Рўзибой Абдуллаeвич

-

«Туямўйин гидроэлектростанцияси» давлат корхонаси смeна бошлиғи, Хоразм вилояти

Рахматова
Адалат

-

Сирдарё туманидаги «Бунёдкор» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат
ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Сирдарё вилояти

Тураев Шокир
Тоғаевич

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг 214-йўл машина станцияси кран машинисти

Хамдамов
Фахриддин
Пардаевич

-

«Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг «Навоий машинасозлик заводи» ишлаб чиқариш бирлашмаси темирчилик-пресслаш цехи устаси, Навоий вилояти

Ходжаев Батир Асадиллаевич

-

Ўзбекистон Республикаси иқтисодиёт вазирининг биринчи ўринбосари

Эркинов Навруз Садирович

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «Ангрен-Поп» электрлаштирилган темир йўл қурилиши» лойиҳасини амалга ошириш гуруҳи бошлиғи

«Меҳнат шуҳрати» ордени билан

Абдувалиев Абдурахмон Абдуқаҳҳорович

-

«Ўзавтойўл» акциядорлик компанияси бошқаруви раиси

Абдуллаев Акрамджон Анаркулович

-

Қўқон шаҳар ҳокими, Фарғона вилояти

Ахмедов Исматулла Тошқулович

-

«Муборакнефтгаз» масъулияти чекланган жамиятининг «Кўкдумалоқ» кони етакчи геологи, Қашқадарё вилояти

Бурязов Шоназар Қўчқарович

-

Боғот тумани йўл хўжалиги пудрат таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси бульдозер машинисти, Хоразм вилояти

Исаков Гайрат
Усманович

-

«Тошкент механика заводи» акциядорлик жамиятининг механика йиғув комплекси бошлиғи, Тошкент шаҳри

Ким Нам Сок

-

Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирининг ўринбосари – ахборот-коммуникация технологиялари бўйича консультанти

Курбаниязов
Аитмурат Сейдабуллаевич

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Қўнғирот локомотив депоси тепловоз машинисти, Қорақалпоғистон Республикаси

Қурбонова Жангил Жуммаевна

 

-

Олтинсой туманидаги «Бибизайнаб» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат
ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Сурхондарё вилояти

Мавланов Холмамат Эгамқулович

-

Оқдарё тумани йўл хўжалиги пудрат таъмирлаш-фойдаланиш корхонаси бўлим бошлиғи, Самарқанд вилояти

Мирзаев Низом Вафокулович

-

«Навоийазот» акциядорлик жамиятининг каустик сода ва кимёвий маҳсулотлар ишлаб чиқариш цехи аппаратчиси, Навоий вилояти

Мулажанов
Дилшодбек Абидович

 

-

«GM O‘zbekiston» акциядорлик жамиятининг ишлаб чиқариш бошқармаси йиғув цехи смена устаси, Андижон вилояти

Олимов Муҳаммадқосим Ҳошимович

-

Ромитан тумани ҳокими, Бухоро вилояти

Рустамов Асрор Икрамович

-

Ўзбекистон Республикаси Давлат геология
ва минерал ресурслар қўмитаси «Ялпи геологик тасвирлаш, излаш экспедицияси» давлат корхонаси директорининг биринчи ўринбосари – бош геологи

Саноев Ёдгор

-

Вобкент туманидаги «Хайробод» қишлоқ фуқаролар йиғини раиси, Бухоро вилояти

Таджибаев Абдушукур Муминович

-

«Сирдарё иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамияти смена бошлиғи,
Сирдарё вилояти

Халилова Махфират Мирзаевна

-

Китоб туманидаги «Йўлдош шаҳарча» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат
ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Қашқадарё вилояти

Холбоев Нормумин Яхшиевич

-

Касби тумани ҳокими, Қашқадарё вилояти

Холдаров
Топиболди

-

«Нуроний» жамғармасининг Фарғона вилояти бўлими раиси

Холмуротов
Уразали

-

«Қуйи Сирдарё» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Боёвут-Арнасой» ирригация тизими бошқармаси Ховос тумани бўлими бошлиғи, Сирдарё вилояти

Шайматов Абдукадир Джурабоевич

-

Зарбдор туманидаги «Жўрабек» фермер хўжалиги бошлиғи, Жиззах вилояти

Юсупов Анваржон Валиевич

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «1-энергомонтаж поезди» унитар корхонаси кран машинисти

«Дўстлик» ордени билан

Абдуллаев Озод

-

«Маҳалла» хайрия жамоат фондининг Янгиариқ тумани бўлинмаси раиси, Хоразм вилояти

Абдурахмонова Мархобохон Холиқжоновна

-

Бағдод туманидаги «Мурувват» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат
ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Фарғона вилояти

Абибуллаев Куатбай Артикбаевич

-

«Тахиатош иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг қозон турбина цехи бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

Алимов Ғайрат Тўхтамуродович

-

«Ўзбекистон ҳаво йўллари» Миллий авиакомпаниясининг «Uzbekistan airways technics» авиакорхонаси линияли хизмат кўрсатиш цехи смена бошлиғи

Ахмедов Қамаритдин

-

Каттақўрғон туманидаги «Пайшанба» шаҳарча фуқаролар йиғини раиси, Самарқанд вилояти

Ачилов Асрор Толмасович

-

«Ўзгеобурғунефтгаз» акциядорлик компаниясининг «Олот нефть ва газ қидирув экспедицияси» масъулияти чекланган жамияти бош технологи, Бухоро вилояти

Жураев Чули

-

«Нуроний» жамғармасининг Касби тумани бўлинмаси раиси, Қашқадарё вилояти

Карабаева Момахон

-

Шаҳрихон туманидаги «Бувайда» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Андижон вилояти

Кодиров Бахтиёр Абдусаломович

-

Мингбулоқ туманидаги «Бахтиёр Абдусаломович» фермер хўжалиги бошлиғи, Наманган вилояти

Кулматов Дилшод Илесович

-

«Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Марказий кенгаши раиси ўринбосари

Мирзахидов Хуршид Мирсабирович

-

Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири

Миркасимов Мирағъзам Миразадович

-

Шайхонтоҳур тумани ҳокими, Тошкент шаҳри

Назаров Боходир Мирзаевич

-

Мирзо Улуғбек туманидаги Алишер Навоий
номли маҳалла фуқаролар йиғини раиси,
Тошкент шаҳри

Олимова Азиза
Соатовна

-

Поп туманидаги «Марғизор» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Наманган вилояти

Пардаев Нусуратулла

-

Жиззах вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси раиси

Рахимов Воҳид Санақулович

-

Пастдарғом тумани ҳокими, Самарқанд вилояти

Рахманов Баходир Хамракулович

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «Ўзбекистон» локомотив депоси «Афросиёб» электр поезди машинисти,
Тошкент вилояти

Рустамов Шухрат Рустамович

-

Урганч тумани ҳокими, Хоразм вилояти

Салимов Нуритдин Очилдиевич

-

«ТўполангсувГЭСқурилиш» масъулияти чекланган жамияти бош муҳандиси, Сурхондарё вилояти

Староверов Олег Владимирович

-

«Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг мис бойитиш фабрикаси директори, Тошкент вилояти

Файзиева Сайёра Мавляновна

-

Тошкент вилояти ҳокимининг ўринбосари,
хотин-қизлар қўмитаси раиси

Хамраев Илхом Мажидович

-

«Навоий иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамияти смена бошлиғи, Навоий вилояти

«Шуҳрат» медали билан

(100 ёшдан ошганлар)

Аталикова Хаитхон

-

Андижон шаҳри, Андижон вилояти

Есемуратова Алмахан

-

Чимбой тумани, Қорақалпоғистон Республикаси

Исаева Нишон

-

Бахмал тумани, Жиззах вилояти

Исраилов Исмаил

-

Юнусобод тумани, Тошкент шаҳри

Мадаипова Мунаввар Аширали қизи

-

Гулистон тумани, Сирдарё вилояти

Мустафоева Тўй

-

Пешку тумани, Бухоро вилояти

Пирматова Хурсанай

-

Янгийўл тумани, Тошкент вилояти

Прматова Морияхон

-

Наманган тумани, Наманган вилояти

Рустамова Максад

-

Пайариқ тумани, Самарқанд вилояти

Рўзметова Ёкут

-

Хонқа тумани, Хоразм вилояти

Тураева Хайит

-

Олтинсой тумани, Сурхондарё вилояти

Умарова Хувайда

-

Бувайда тумани, Фарғона вилояти

Эргашева Хурой

-

Нурота тумани, Навоий вилояти

Юсупова Урол

-

Нишон тумани, Қашқадарё вилояти

«Жасорат» медали билан

Давлатов Эркин
Эсанович

-

Бухоро туманидаги «Зангори экран» устахонаси устаси, Бухоро вилояти

Джураев Базарбай Яссакович

-

Сирдарё туманидаги «Малик уруғлик чигит» масъулияти чекланган жамияти бош муҳандиси, Сирдарё вилояти

Джураев Илхом Турсунович

-

«Қизириқ пахта» акциядорлик жамиятининг пахта тозалаш цехи тозаловчиси, Сурхондарё вилояти

Жамолдинов Комилжон Собирович

-

Наманган туманидаги маиший техника таъмирлаш устаси, Наманган вилояти

Индаминов Шодурди Қуранбаевич

-

Боғот туманидаги пойабзал таъмирлаш устаси, Хоразм вилояти

Иномов Икром Ташхуджаевич

-

Жиззах шаҳридаги хусусий тадбиркор, Жиззах вилояти

Кулдашов Тулкин Пардаевич

-

Пастдарғом туманидаги ҳунарманд-темирчи уста, Самарқанд вилояти

Нематов Умид Абдукаримович

-

Бўка туманидаги «Аслиддин-Умид» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент вилояти

Собирова Нигора Гофуровна

-

Китоб туманидаги ҳунарманд-тикувчи,
Қашқадарё вилояти

Тухтаева Дилфуза Мамасалиевна

-

Андижон шаҳридаги ҳунарманд-тикувчи, Андижон вилояти

Тухтасинов Зокиржон Сойипович

-

Қўштепа туманидаги пойабзал таъмирлаш устаси, Фарғона вилояти

Утепова Дамегул Камаловна

-

Қўнғирот туманидаги 19-мактабгача таълим муассасаси ҳисобчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Халматова Умида Джамилевна

-

Яккасарой туманидаги 319-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Хидиров Собиржон Мирзоқулович

-

Навбаҳор туманидаги пойабзал таъмирлаш устаси, Навоий вилояти

«Содиқ хизматлари учун» медали билан

Бурибоев Икрам Искандарович

-

Ўзбекистон Республикаси Президенти девонининг масъул ходими

Джумаев Бахтиёр Джалилович

-

Ўзбекистон Республикаси Президенти девонининг масъул ходими

Саматова Фируза Адхамовна

-

Ўзбекистон Республикаси Президенти девонининг масъул ходими

Турсунов Кобул Бекназарович

-

Нурота тумани ҳокими, Навоий вилояти

Хакимов Шухрат Жўрабоевич

-

Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг бош мутахассиси

Халмухамедов Шухрат Гайратджанович

-

Ўзбекистон Республикаси Президенти девонининг масъул ходими

Хикматуллаев Бахтиёр Фатхуллаевич

-

Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг шўъба мудири

Юсупалиев Баходир Кахраманович

-

Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг департамент мудири

«Шуҳрат» медали билан

Диққат, диққат! "Даракчи"нинг Telegram’даги расмий каналига аъзо бўлиб, янгиликлардан баҳраманд бўлинг!





Абдуллаев Шавкат
Рахмонович

-

«Аммофос-Максам» акциядорлик жамияти цех чилангари, Тошкент вилояти

Абдуназаров Садулла Якубович

-

Бувайда туманидаги «Ёқубжон ота» фермер хўжалиги бошлиғи, Фарғона вилояти

Абриев Очил

-

«Ўзнефтгазқазибчиқариш» акциядорлик компаниясининг «Муборак газни қайта
ишлаш заводи» масъулияти чекланган
жамияти технологик қурилма машинисти, Қашқадарё вилояти

Адилов Фарход Рустамович

-

Балиқчи туманидаги «Хўжаобод» масъулияти чекланган жамияти раиси, Андижон вилояти

Акрамова Дилноза Шарифжоновна

-

«Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Наманган вилояти Кенгаши раиси ўринбосари, «Камалак» болалар ташкилоти раиси

Алиев Фирдавс
Алимович

-

«Телеком Инновейшнс» қўшма корхонаси директори, Навоий вилояти

Алимов Бахтиёр Джунаидович

-

«Ўзбекнефтгаз» миллий холдинг компанияси Прогнозлаш, ресурслар ва инвестиция дастурлари бош бошқармаси бошлиғининг капитал қурилиш бўйича ўринбосари

Алимова Гавхар Зайировна

-

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Фан, таълим, маданият ва спорт масалалари қўмитаси раиси ўринбосари

Аллабергенов
Илхамбек Эгамбергенович

-

Урганч туманидаги «Афри» хусусий корхонаси раҳбари, Хоразм вилояти

Аллақулов Умар Ибадуллаевич

-

Хонқа туманидаги «Оби ҳаёт инжиниринг» масъулияти чекланган жамияти иш юритувчиси, Хоразм вилояти

Арипова Мамлакат Абдуллаевна

-

«Соғлом авлод учун» халқаро хайрия фондининг Жиззах вилояти ҳудудий филиали директори

Артикматов Икрамджан Дехканович

-

«Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Қўқон алоқа ва сигналлаштириш дистанцияси участка бошлиғи, Фарғона вилояти

Афсаминов Иброхим Шерматович

-

«Фарғона нефтни қайта ишлаш заводи» унитар шўъба корхонасининг технологик цехи смена бошлиғи, Фарғона вилояти

Бабанов Баходир Эшдавлятович

-

«Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг Марказий кон бошқармаси «Мурунтау» кони лаҳимчиси, Навоий вилояти

Бабаханов Ориф Обидович

-

Наманган шаҳридаги «Наманган момиқ сочиқлари» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Наманган вилояти

Баймурзаев Уроқ Режабович

-

Қамаши туманидаги «Бунёд» фермер хўжалиги бошлиғи, Қашқадарё вилояти

Бекназаров Байрам Ерназарович

-

«Қуйи Амударё» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг «Қуўаниш-жарма» ирригация тизими бошқармаси муҳандиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Бекниязов Ергали Ниетуллаевич

-

«Ўзбекгеофизика» акциядорлик жамиятининг «Устюрт геофизика экспедицияси» филиали дала партияси бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

Буранов Курал
Айтбаевич

-

«Устюрт газ-кимё комплекси лойиҳалаштирилган объектларини қуриш ва Сургил газ конденсат конини ўзлаштириш дирекцияси» унитар корхонасининг инфраструктура объектларини лойиҳалаштириш ва қурилиш департаменти етакчи муҳандиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Ваджиев Тахир Насруллаевич

-

«Ўзбеккўмир» акциядорлик жамиятининг «Ер ости ишлари» филиали лаҳимчиси, Тошкент вилояти

Гальперин Леонид Владимирович

-

«Тошкент қувурлар заводи» қўшма корхонаси директорининг ишлаб чиқариш масалалари бўйича ўринбосари, Тошкент шаҳри

Гулямов Анварходжа Турсунович

-

«Нуроний» жамғармасининг Юнусобод тумани бўлинмаси раиси, Тошкент шаҳри

Дадаков Жуманбай Кадиркулович

-

«Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг мис эритиш заводи қуювчиси, Тошкент вилояти

Данияров Абатбай Сапарбаевич

-

«Камолот» ёшлар ижтимоий ҳаракатининг Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши раиси

Дехканова Кундузой Усманкуловна