Shavkat Mirziyoyev Pokistondagi portlash munosabati bilan ta'ziya yo'lladi
Shavkat Mirziyoyev Pokiston prezidenti Asif Ali Zardoriy va bosh vaziri Shahboz Sharifga ta'ziya yo'lladi.
'Shavkat Mirziyoyev Pokistondagi portlash munosabati bilan ta'ziya yo'lladi'ning rasmi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Islomobod shahridagi masjidda sodir bo‘lgan terrorchilik harakati oqibatida ko‘plab insonlarning halok bo‘lgani hamda jiddiy jarohat olgani munosabati bilan Pokiston prezidenti Asif Ali Zardoriy va bosh vaziri Shahboz Sharifga ta'ziya yo‘lladi.
Davlat rahbari Pokiston xalqiga, marhumlarning oila a’zolari va yaqinlariga hamdardlik bildirib, jarohatlanganlar tez fursatda sog‘ayib ketishini tiladi.
Eslatib o‘tamiz, kecha, 6 fevral kuni Pokiston poytaxtidagi shialar masjidida juma namozi vaqtida portlash sodir bo‘ldi. Hodisa oqibatida kamida 31 kishi halok bo‘lgan, 169 kishi jarohatlangan edi.

Shavkat Mirziyoyev expressed condolences in connection with the explosion in Pakistan.
President Shavkat Mirziyoyev sent condolences to President Asif Ali Zardari and Prime Minister Shehbaz Sharif of Pakistan in connection with the death and serious injury of many people as a result of the terrorist act at a mosque in Islamabad.
The head of state expressed sympathy to the people of Pakistan, the families and relatives of the deceased, and wished the injured a speedy recovery.
We remind you that yesterday, February 6, an explosion occurred during Friday prayers at a Shiite mosque in the capital of Pakistan. As a result of the incident, at least 31 people were killed and 169 were injured.