18 avgust kuni Tehron shahrida O'zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri birinchi o'rinbosari Bahromjon A'loev boshchiligidagi delegatsiya Eron Islom Respublikasi birinchi vitse-prezidentining o'rinbosari Ali Najafiy Xo'shrudiy tomonidan qabul qilindi.
Uchrashuv davomida O'zbekiston va Eron o'rtasidagi munosabatlarning bugungi holati hamda ularni yanada rivojlantirish masalalari muhokama qilingan.
Tomonlar ikki mamlakat o'rtasidagi siyosiy, savdo-iqtisodiy va boshqa sohalardagi hamkorlikni kengaytirish istiqbollarini ko'rib chiqqan.

On August 18, in the city of Tehran, a delegation led by the First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, Bakhromjon Aloev, was received by Ali Najafi Khoshroudi, deputy of the First Vice President of the Islamic Republic of Iran.
During the meeting, the current state of relations between Uzbekistan and Iran and issues of their further development were discussed.
The parties considered prospects for expanding cooperation between the two countries in the political, trade-economic and other spheres.