Ayrim hududlarda chang-to'zon va kuchli shamol kuzatiladi
Bugun, 21 avgust kuni O‘zbekistonning ayrim hududlarida, jumladan Toshkent shahrida kuchli shamol va chang-to‘zon kuzatilishi mumkin.
Ma‘lum qilinishicha, kunduzi Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Buxoro, Navoiy, Qashqadaryo, Surxondaryo va Farg‘ona viloyatlarining ayrim hududlarida, shuningdek, tog‘li hududlarda shamol tezligi 1520 m/s gacha kuchayishi mumkin. Ayrim joylarda kuchli shamol chang-to‘zon bilan kuzatiladi.
Toshkent shahrida ham shamol tezligi 1012 m/s gacha kuchayishi va ayrim joylarda chang-to‘zon ko‘tarilishi ehtimoli bor.

In some areas, dust storms and strong winds are observed
Today, on August 21, strong wind and dust storm may be observed in some regions of Uzbekistan, including the city of Tashkent.
According to reports, during the daytime, in some areas of the Republic of Karakalpakstan, Bukhara, Navoi, Kashkadarya, Surkhandarya and Fergana regions, as well as in mountainous areas, wind speed may increase up to 1520 m/s. In some places, strong wind will be accompanied by dust storm.
In Tashkent city, wind speed is also likely to increase up to 1012 m/s, and dust storm may rise in some places.