Mirziyoyev: 35 yil — tarix uchun juda qisqa davr, ammo asrga tatigulik davr bo‘ldi
Tadbirda davlat rahbari yigʻilganlarni Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi bilan samimiy tabrikladi.
'Mirziyoyev: 35 yil — tarix uchun juda qisqa davr, ammo asrga tatigulik davr bo‘ldi'ning rasmi
Bugun, 26 avgust kuni O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev ishtirokida mamlakat mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan davlat mukofotlarini topshirish marosimi bo‘lib o‘tmoqda.
Tadbirda davlat rahbari yig‘ilganlarni O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi bilan samimiy tabrikladi.
“35 yil — tarix uchun juda qisqa davr. Lekin ortda qolayotgan yillar o‘zining ko‘lami, yutuq va natijalari bilan asrga tatigulik davr bo‘ldi, desak, aslo mubolag‘a bo‘lmaydi”, — dedi Prezident.
Davlat rahbari bugungi o‘zgarishlarning haqiqiy muallifi mehnatkash va olijanob xalq ekanini ta’kidladi.
Uning qayd etishicha, mustaqillikning qadr-qimmati qishloqlarda rizq-ro‘z yaratayotgan fermer va dehqonlar, farzandlarga ta’lim-tarbiya berayotgan ustoz va murabbiylar, inson hayotini asrayotgan shifokorlar mehnatida namoyon bo‘lmoqda.
Shuningdek, Shavkat Mirziyoyev ilm-fan taraqqiyotiga yangi g‘oya va kashfiyotlar olib kirayotgan olimlar, zamonaviy korxonalar barpo etayotgan sanoatchi va tadbirkorlar, shahar va qishloqlarni obod qilayotgan quruvchi hamda arxitektorlarning mamlakat taraqqiyotiga qo‘shayotgan hissasiga alohida to‘xtaldi.

Today, on August 26, a ceremony of presenting state awards is taking place with the participation of the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev on the occasion of the 35th anniversary of the country's independence.
“35 years is a very short period for history. But it would not be an exaggeration to say that the years behind us, in terms of their scale, achievements and results, have been a period worthy of a century,” — said the President.
The head of state noted that the true author of today's changes is the hardworking and noble people.
According to him, the value of independence is manifested in the labor of farmers and peasants creating prosperity in villages, teachers and mentors giving education and upbringing to children, and doctors safeguarding human lives.
Also, Shavkat Mirziyoyev specifically dwelt on the contribution to the country's development of scientists bringing new ideas and discoveries to the progress of science, industrialists and entrepreneurs building modern enterprises, and builders and architects beautifying cities and villages.
At the ceremony of presenting state awards, devoted compatriots who work effectively in various fields and make a worthy contribution to the country's development are being recognized.