Fuqaro otda daryodan o‘tayotganida jonivorning oyog‘i toyib, suvga yiqilgan.
Chirchiq daryosining Qibray tumanidan o‘tgan hududidagi orolchada qolib ketgan erkak FVB yong‘in-qutqaruv otryadi xodimlari tomonidan qutqarildi.
Ma’lum qilinishicha, 5 dekabr kuni soat 16:07 da daryoning Qipchoq mahallasi hududidan oqib o‘tuvchi qismi o‘rtasidagi orolchada fuqaro qolib ketgani to‘g‘risida xabar kelib tushgan.
Chirchiq yong‘in-qutqaruv otryadidan qutqaruvchilar zudlik bilan aytilgan manzilga yetib borib, qutqaruv qayig‘i hamda maxsus anjomlar yordamida fuqaro daryodagi orolchadan olib chiqilgan va tez tibbiy yordam xodimlariga topshirilgan.
Fuqaro otga minib olgan holda daryoning bir qirg‘og‘idan ikkinchi qirg‘og‘iga o‘tayotgan vaqtida otning oyog‘i toyib, yiqilib tushgan va daryoda oqib ketgan. Shundan so‘ng daryo o‘rtasidagi orolchaga chiqib olgan. Ot o‘z harakatlari bilan qirg‘oqqa chiqib olgan.
Hozirda fuqaroning ahvoli yaxshi shifokorlar tomonidan malakali tibbiy ko‘rikdan o‘tkazilib, yashash uyiga ruxsat berilgan, deyiladi xabarda.

The man stranded on the island in the Chirchiq River was rescued.
A man stranded on an islet in the Chirchiq river's territory passing through the Qibray district was rescued by the FVB fire-rescue squad workers.
According to the reports, on December 5th, at 16:07, information was received about a citizen stranded on an islet in the middle of the river flowing through the Qipchoq neighborhood area.
Rescuers from the Chirchiq fire-rescue brigade immediately went to the given address and evacuated the citizen from the islet in the river using a rescue boat and special equipment, and handed him over to the emergency medical service staff.
The citizen was crossing from one bank of the river to the other on horseback when the horse stumbled, fell, and was carried away by the river. Afterward, he managed to climb onto an islet in the middle of the river. The horse managed to reach the shore by itself.
The citizen's condition is now good; he has been given a thorough medical examination by doctors and allowed to return home, the report states.