1,6 млрд сўмлик электр ўғрилиги фош этилди
Toshkentda koʻp qavatli uylarga xizmat koʻrsatuvchi servis kompaniya elekt energiyasidan noqonuniy foydalangani aniqlandi.
'1,6 млрд сўмлик электр ўғрилиги фош этилди'ning rasmi
“O‘zenergoinspeksiya” tomonidan o‘tkazilgan nazorat tadbiri davomida, Shayxontohur tumanidagi “O.O.T.” MChJga tegishli ko‘p qavatli uylarning elektro qurilmalari hisoblagichdan tashqari ulangani va energiyadan noqonuniy foydalanib kelingani ma’lum bo‘ldi.
Dastlabki hisob-kitoblarga ko‘ra, mazkur qoidabuzarlik ortidan elektro ta’minot korxonasiga 1 mlrd 663 mln so‘m zarar yetkazilgan.

During a control measure carried out by "Uzenergoinspeksiya", it was discovered that the electrical installations of multi-story buildings belonging to "O.O.T." LLC in the Shaykhontokhur district were connected bypassing the meter and that energy had been used illegally.
According to preliminary calculations, this violation caused a damage of 1 billion 663 million soums to the electricity supply company.
Pre-investigation checks are currently being conducted by law enforcement agencies regarding the situation.