Fоришда 30 га яқин хонадонни сув босди
Jizzax viloyati Forish tumanidagi qishloqlardan birida kuchli yomg‘irdan so‘ng sel kuzatildi. Bu haqda Favqulodda vaziyatlar vazirligi xabar berdi.
Qayd etilishicha, 14 fevral kuni soat 04:53 da tumanda kuzatilgan qisqa muddatli kuchli yomg‘ir yog‘ishi oqibatida "Qizilqum" MFY, Qizilqum qishlog‘ida sel-suvi oqimlari kuzatilgan.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, qishloqning Erali ko‘chasidagi taxminan 30 ga yaqin aholi xonadonlarning hovlisi va tomorqalariga suv toshgan. Hodisa oqibatida vafot etgan va jarohat olganlar yo‘qligi bildirildi. Vaziyat nazoratga olingan.

In Forish, nearly 30 families were flooded.
A mudflow was observed in one of the villages of the Forish district of the Jizzakh region after heavy rain. The Ministry of Emergency Situations reported about this.
According to the report, as a result of a short-term heavy rainfall observed in the district on February 14 at 04:53, mud and water flows were observed in the "Qizilqum" neighborhood, Qizilqum village.
According to preliminary information, water flooded the courtyards and kitchen gardens of approximately 30 households on Erali street of the village. It was reported that there were no fatalities or injuries as a result of the incident. The situation is under control.