"Hududiy elektr tarmoqlari" AJ Surxondaryo hududiy filialining axborotiga ko`ra, ertaga, 11 yanvar kuni viloyatning quyidagi hududlarining elektr ta`minotida ta`mirlash, qurilish va rekonstruksiya ishlari amalga oshiriladi:
- Angor tumani;
“Ilg`or” va “To`lqin” mahallarida.
- Bandixon tumani;
“Farovon”, “Bahoriston”, “Chinor” va “Navbahor” mahallalarida.
- Boysun tumani;
“Tillokamar”, “Darband”, “Sariosiyo”, “Qo`rg`oncha”, “Dehibolo”, “Duoba” “Inkobod”, “Mustaqillik”, “Bibishirin”, “Kofirin”, “Kosiblar”, “Sho`rsoy”, “Gaza”, “Ariq usti”, “Toqchi” va "Bog`ibolo“ mahallalarida.
- Jarqo`rg`on tumani;
“Obi hayot”, “O`rikli”, “Mingchinor”, “Avlod”, “Yangiobod” va “Qo`shtepa” mahallalarida.
- Qiziriq tumani;
“Rabatak”, “Yangiobod” va “Bog`iston” mahallalarida.
- Qumqo`rg`on tumani;
“Bo`ston”, “Davlatsoy” va “Pastxam” mahallalarida.
- Muzrabot tumani;
“Olmazor”, “Mehrigiyo”, “Xalq yo`li”, “Madaniyat”, “Bodomzor”, “Yurtim jamoli”, “At-Termiziy”, “Mohiyat”, “Chegarachi”, “Yangi er” va “Mehnatobod” mahallalarida.
- Oltinsoy tumani;
“Jiyanbobo” ,“To`xtamish”, “A.Bo`taev”, “Oqarbuloq”, “Jillibuloq”, “Xalqobod”, “Shoxcha”, “Mirshodi”, “Qurama-1”, “Mustaqillikning 10 yilligi” va “Obod turmush” mahallalarida.
- Sariosiyo tumani;
“Terakzor”, “Ehtirom” va“Lutfikor” mahallalarida.
- Termiz tumani;
"Yangier" mahallasida.
- Uzun tumani;
“Kichik jonchekka”, “Xursand”, “Yangiobod” va “Navro`z” mahallalarida.
- Sherobod tumani;
“Hakimobod”, “Bog`iobod”, “Vandob” va “Oltin voha” mahallalarida.
- Sho`rchi tumani;
“Ibn Sino”, “Kakan”, “Shakarko`l” va “Laylakxona” mahallalarida.
- Termiz shahri;
“Tuproqqo`rg`on” va “Nurli kelajak” mahallalarida.
Qayd etilishicha, ta`mirlash ishlari jarayonlarida ushbu hudud va mahallalarda soat 9:00 dan 17:00 gacha oraliqda vaqti-vaqti bilan elektr energiyasi ta`minotida uzilishlar kuzatiladi.