Prezident Qarorga ko‘ra, dastur ishtirokchilariga quyidagi qo‘llab-quvvatlash mexanizmlari qo‘llanadi:
- qiymati 50 million AQSH dollaridan ko‘p bo‘lgan xorijiy venchur jamg‘armalardan investitsiya jalb qilgan startap loyihalarga mazkur investitsiyaga teng miqdorgacha bo‘lgan, biroq 100 ming AQSH dollari ekvivalentidan oshmagan miqdorda investitsiya mablag‘larini ajratish;
quyidagi xarajatlarni qoplab berish:
- 5 yildan ortiq muddat davomida faoliyat yuritayotgan hamda kamida 100 million AQSH dollari miqdorida investitsiya jalb qilgan yetakchi xalqaro akseleratsiya dasturlarida ishtirok etish;
- inkubatsiya va akseleratsiya dasturlarini amalga oshiruvchi tadbirkorlarga mentorlar va trenerlarni jalb qilish bilan bog‘liq xarajatlarning 50 foizigacha bo‘lgan, biroq 50 ming AQSH dollari ekvivalentidan oshmagan miqdorda;
- patentlash hamda intellektual faoliyat natijalari va savdo belgilarini ro‘yxatdan o‘tkazish xarajatlari;
- venchur jamg‘arma tomonidan garov ta’minotisiz, asosiy stavkadan 4 foizlik punkt yuqori stavkada 300 million so‘mgacha miqdorda startap loyihalarga qarz mablag‘larini ajratish;
- IT-Visa berish amaliyotini startap loyihalarning ta’sischilari va mutaxassislariga ham tatbiq etish.

According to the President's Resolution, the following support mechanisms will be applied to program participants:
- allocating investment funds in an amount equivalent to the investment received but not exceeding 100 thousand US dollars for startup projects that attract investments from foreign venture funds valued over 50 million US dollars;
covering the following expenses:
- participation in leading international acceleration programs that have been operating for more than 5 years and have attracted at least 100 million US dollars in investments;
- up to 50 percent of the expenses related to attracting mentors and trainers for entrepreneurs implementing incubation and acceleration programs, but not exceeding 50 thousand US dollars equivalent;
- costs of patenting, and registering the results of intellectual activity and trademarks;
- providing loans to startup projects up to 300 million UZS at an interest rate 4 percentage points higher than the primary rate, without collateral by venture funds;