“O‘zgidromet” bugun, 21 avgust kuni kuzatiladigan ob-havo ma’lumotini e’lon qildi.
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 18-20 daraja, kunduzi 34-36 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 17-22 daraja, kunduzi 33-38 daraja bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 17-22 daraja, kunduzi 35-40 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 17-22 daraja, kunduzi 32-37 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 18-23 daraja, kunduzi 35-40 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 17-22 daraja, kunduzi 30-35 daraja bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 12-17 daraja, kunduzi 25-30 daraja bo‘ladi.

According to it, the weather in Tashkent city will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 3-8 m/s. The temperature at night will be 18-20 degrees, during the day 34-36 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 17-22 degrees, during the day 33-38 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some areas, with dust and haze observed. The temperature at night will be 17-22 degrees, during the day 35-40 degrees.
In Tashkent, Sirdaryo, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, variable in some areas, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some areas, with dust and haze observed. The temperature at night will be 17-22 degrees, during the day 32-37 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some areas, with dust and haze observed. The temperature at night will be 18-23 degrees, during the day 35-40 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, variable in some areas, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 5-10 m/s. The temperature at night will be 17-22 degrees, during the day 30-35 degrees.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some areas. The temperature at night will be 12-17 degrees, during the day 25-30 degrees.