Ботир Зарипов, Хайрулло Бозоров ва Муротжон Азимов вилоят ҳокими лавозимига тасдиқланди
Бухоро, Фарғона ҳамда Қашқадарёда Халқ депутатлари вилоят кенгашининг еттинчи чақириқ биринчи сессияси ўтказилди.
Бухоро, Фарғона ҳамда Қашқадарё вилоятларида Халқ депутатлари вилоят кенгашларининг еттинчи чақириқ биринчи сессиялари ўтказилди.
Маълум қилинишича, Халқ депутатлари Бухоро вилояти кенгашининг еттинчи чақириқ биринчи сессиясида 24-Хумдонак сайлов округидан сайланган депутат Жамол Ашуров халқ депутатлари Бухоро вилояти кенгаши раиси этиб сайланди.
Сессияда Ботир Зарипов вилоят ҳокими лавозимига бир овоздан тасдиқланди.
Шунингдек, Халқ депутатлари Фарғона вилояти кенгашининг еттинчи чақириқ биринчи сессиясида 44-Тошлоқ округидан сайланган депутат Холматжон Комилов халқ депутатлари вилоят кенгаши раиси этиб сайланди.
Халқ депутатлари Фарғона вилояти кенгаши қарорига мувофиқ Хайрулло Бозоров вилоят ҳокими лавозимига бир овоздан тасдиқланди.
Бундан ташқари, Халқ депутатлари Қашқадарё вилояти кенгашининг VII чақириқ, биринчи сессиясида депутат Исмигул Хушмуродова Халқ депутатлари вилоят кенгаши раиси этиб сайланди
Сессияда қабул қилинган қарор билан Муротжон Азимов номзоди вилоят ҳокими лавозимига бир овоздан тасдиқланди.

Botir Zaripov, Khairullo Bozorov, and Murodjon Azimov were confirmed for the position of regional governor.
The first sessions of the seventh convocation of the People's Deputies regional councils were held in the Bukhara, Fergana, and Kashkadarya regions.
It was reported that during the first session of the seventh convocation of the People's Deputies Bukhara regional council, a deputy elected from the 24-Khumdonak electoral district, Jamol Ashurov was elected as the chairman of the People's Deputies Bukhara regional council.
At the session, Botir Zaripov was unanimously confirmed for the position of the regional governor.
Similarly, at the first session of the seventh convocation of the People's Deputies Fergana regional council, a deputy elected from the 44-Toshloq district, Kholmatjon Komilov was elected as the chairman of the People's Deputies Fergana regional council.
According to the decision of the People's Deputies Fergana regional council, Khayrullo Bozorov was unanimously confirmed for the position of the regional governor.
In addition, at the first session of the seventh convocation of the People's Deputies Kashkadarya regional council, a deputy Ismigul Khushmuradova was elected as the chairman of the People's Deputies Kashkadarya regional council.
A decision made at the session unanimously confirmed Murotjon Azimov as the candidate for the position of the regional governor.