Toshkentning Yangihayot tumanida temir yo‘l xodimi poyezd bosib ketishi oqibatida halok bo‘ldi. Bu haqda “Millar” dasturida ma’lum qilindi.
Qayd etilishicha, voqea 5 oktyabr kuni sodir bo‘lgan. Temir yo‘lda konduktor lavozimida ishlovchi 1988 yilda tug‘ilgan erkak teplovozga yuk vagonlarini ulayotgan vaqtda ehtiyotsizligi oqibatida relsga yiqilib tushgan va ushbu baxtsiz hodisa yuz bergan.
Voqea joyiga tegishli mas’ullar va tez yordam chiqarilgan. Lekin ko‘rsatilgan birinchi yordamga qaramasdan xodim voqea joyida vafot etgan.

In Tashkent, a railway worker was run over by a train.
A railway worker was killed by a train in the Yangihayot district of Tashkent. This was reported in the “Millar” program here.
As noted, the incident occurred on October 5. A man born in 1988, working as a conductor on the railway, fell onto the rails due to negligence while coupling freight wagons to a locomotive, leading to this unfortunate incident.
Relevant officials and emergency services were dispatched to the site of the incident. However, despite the immediate first aid provided, the worker passed away at the scene.