Andijonda ETK yuriskonsulti 8 mln so‘m bilan ushlandi
Andijon tumanida elektr energiyasidan hisoblangan zararni kamaytirmoqchi bo‘lgan ETK yuriskonsulti ushlandi. Bu haqda Bosh prokuratura huzuridagi Departament xabar qildi.
Departamentning Andijon tumani bo‘limi va IIB xodimlari hamkorligida tadbirkorlik subyektlarining huquq va manfaatlarini himoya qilish yuzasidan o‘tkazilgan tezkor tadbirda Andijon tumani ETK “Kuygan-yor” bo‘limi yuriskonsulti A.G‘. tadbirkor S.Z.ning ishonchiga kirib, uning “Oq-yor” MFY hududidagi umumiy ovqatlanish shoxobchasida elektr energiyasidan noqonuniy foydalanganligi holati bo‘yicha hisoblangan 64 mln so‘m zararni 9 mln so‘m evaziga kamaytirib berishini aytib, dastlab 1 mln so‘mini qo‘lga kiritib, qolgan 8 mln so‘mini olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 168-moddasi (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.

In Andijan, the ETC legal consultant was detained with 8 million soum.
In Andijan district, a lawyer of ETK was detained attempting to reduce the calculated damage from electric energy use. The Department under the General Prosecutor's Office reported this.
The rapid action event aimed at protecting the rights and interests of business entities, conducted jointly by the Andijan district branch of the Department and the staff of the Internal Affairs, resulted in the detention of an ETK "Kuygan-yor" division lawyer, A.G., who had gained the trust of entrepreneur S.Z. He promised to reduce the calculated damage of 64 million UZS for the illegal use of electricity at the “Oq-yor” MFY area restaurant to 9 million UZS, initially obtaining 1 million UZS and was caught with material evidence when receiving the remaining 8 million UZS.
A criminal case has been initiated under Article 168 of the Criminal Code (fraud) regarding this incident, and investigative actions are being conducted.