Toshkentda temir yo‘lda tiqilib qolgan “Damas”ni poyezd urib ketdi
15 dekabr kuni Dalaguzar –Nazarbek temir yo‘l kesishmasida "Damas" rusumli avtomashina temir yo‘llarga tiqilib qoldi. Bu haqda "O‘zbekiston temir yo‘llari" xabar qildi.
Ma’lum bo‘lishicha, haydovchi taqiqlovchi belgilarga e’tibor bermagan va temir yo‘lni kesib o‘tishga harakat qilgan. Natijada avtomobil tiqilib qolgan. Haydovchi va boshqa avtomashinalar haydovchilari birgalikda mashinani bo‘shatishga harakat qilgan, ammo natija bo‘lmagan.
Yuk poyezdining mashinisti yo‘lda tiqilib qolgan mashinani ko‘rib, darhol shoshilinch tormozlashni faollashtirdi. Biroq, yuk poyezdining 800 metrdan 1000 metrgacha bo‘lgan tormoz masofasi hisobga olinsa, to‘qnashuvning oldini olishning iloji bo‘lmadi. Hodisa natijasida hech kim jabrlanmadi, deyiladi xabarda.

On December 15, at the Dalaguzar – Nazarbek railway crossing, a "Damas" model car got stuck on the railway tracks. This was reported by "Uzbekistan Railways".
It turns out, the driver ignored the prohibition signs and attempted to cross the railway. As a result, the car got stuck. The driver and other car drivers tried together to free the vehicle, but without success.
The freight train driver saw the car stuck on the tracks and immediately activated the emergency braking. However, considering the braking distance of the freight train is from 800 to 1000 meters, it was impossible to avoid the collision. According to the report, nobody was harmed in the incident.