Shavkat Mirziyoyev Samarqandga bordi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev "Markaziy Osiyo - Yevropa Ittifoqi" birinchi sammiti tadbirlarida ishtirok etish uchun Samarqand shahriga keldi. Bu haqda Prezident matbuot xizmat xabar berdi.
Bugun davlatimiz rahbari Yevropa kengashi Prezidenti Antoniu Koshta bilan norasmiy uchrashuv o‘tkazadi.
Ertaga sammitda ishtirok etadigan delegatsiyalar rahbarlari bilan qator ikki tomonlama muzokaralar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
4 aprel kuni Markaziy Osiyo davlatlari va Yevropa Ittifoqining asosiy institutlari rahbarlari ishtirokida ko‘p tomonlama tadbirlar bo‘lib o‘tadi.

The President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, arrived in the city of Samarkand to participate in the first "Central Asia - European Union" summit events. The President's press service reported this.
Today, the head of our state will hold an informal meeting with the President of the European Council, Antonio Costa.
Tomorrow, a series of bilateral negotiations are planned with the leaders of the delegations participating in the summit.
On April 4th, multilateral events will take place with the participation of the leaders of the Central Asian countries and the main institutions of the European Union.