Viloyat hokimligining xabar berishicha, Xalq deputatlari Farg‘ona viloyati Kengashining 2025 yil 24 aprelda “Viloyat hududlarida suv ta’minoti va oqova suv tashkilotlari tomonidan ko‘rsatiladigan suv ta’minoti va oqova suv xizmatlari uchun tartibga solinadigan narxlar (tariflar)ni qayta ko‘rib chiqish va tasdiqlash to‘g‘risida”gi qarori qabul qilindi.
Qarorda “Farg‘ona suvta’minot” MCHJ rahbarining viloyat hududlarida suv ta’minoti va oqova suv tashkilotlari tomonidan ko‘rsatiladigan suv ta’minoti va oqova suv xizmatlari uchun tartibga solinadigan narxlar (tariflar)ni qayta ko‘rib chiqish va tasdiqlash yuzasidan tegishli xati, shuningdek, viloyat hokimligining xulosasi inobatga olingan.

In Fergana, the price of water will increase from May 1st.
According to the regional administration, the decision of the Fergana Regional Council of People's Deputies on April 24, 2025, regarding “Reviewing and Approving the Regulated Prices (Tariffs) for Water Supply and Sewerage Services Provided by Water Supply and Sewage Organizations in the Regions” was adopted.
The decision considers the letter from the director of “Fergana Water Supply” LLC regarding the review and approval of regulated prices (tariffs) for water supply and sewage services provided by water supply and sewage organizations in the regions, as well as the conclusion of the regional administration.