Ijtimoiy tarmoqlarda O‘zbekiston fuqarolarining BAAga kirishi taqiqlangani haqida tarqalayotgan xabarlar asossiz.
Bu haqda Tashqi ishlar vazirining matbuot kotibi Axror Burxonov o‘zining Telegramdagi sahifasida ma’lum qildi.
Axror Burxonovning yozishicha, O‘zbekiston va BAA o‘rtasidagi mavjud vizasiz tartib o‘z kuchida qolgan.
“O‘zbekiston va BAA o‘rtasidagi mavjud vizasiz tartib o‘z kuchida qolmoqda. Rasmiy manbalar bunday choralar joriy etilgani haqida hech qanday ma’lumot bermagan”, — deyiladi izohda.

Reports circulating on social networks about the ban on entry of citizens of Uzbekistan into the UAE are unfounded.
This was announced by the press secretary of the Minister of Foreign Affairs, Akhror Burkhanov, on his Telegram page.
According to Akhror Burkhanov, the existing visa-free regime between Uzbekistan and the UAE remains in force.
"The existing visa-free regime between Uzbekistan and the UAE remains in force. Official sources did not provide any information about the introduction of such measures," the statement said.