“Евро-2024” футбол мусобақалари ёзувидан рухсатсиз фойдаланган шахс жаримага тортилди
Адлия вазирлиги томонидан ҳуқуқ эгасининг мурожаати асосида “Евро-2024” футбол мусобақалари Телеграм ижтимоий тармоғининг “АСЛ ФУТБОЛ (LIVE)” каналида ҳуқуқ эгаси ёки бошқа ваколатли шахснинг рухсатисиз барчанинг эътиборига етказилганлиги аниқланди. Бу ҳақда Адлия вазирлиги матбуот хизмати хабар қилди.
Ҳолат юзасидан канал админига нисбатан Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 177(1)-моддаси билан маъмурий ҳуқуқбузарлик тўғрисидаги баённома расмийлаштирилиб, тегишли судга юборилди.
Суд қарорига кўра ҳуқуқбузарга нисбатан жарима жазоси тайинланди.
Муаллифлик ва турдош ҳуқуқ обектларидан ҳуқуқ эгасининг рухсатисиз, ноқонуний равишда фойдаланиш жавобгарликка сабаб бўлиши тўғрисида огоҳлантирамиз.
Ҳурматли фуқаролар, агарда сизнинг муаллифлик ёки турдош ҳуқуқларингиз бузилаётган бўлса, ҳуқуқларингизни ҳимоя қилиш учун Адлия вазирлигига мурожаат қилинг.

A person who used the "Euro-2024" football tournament logo without permission was fined.
The Ministry of Justice has identified, based on the rights holder's complaint, that the “Euro-2024” football competitions were made accessible to the public on the Telegram social network's “REAL FOOTBALL (LIVE)” channel without the permission of the rights holder or any other authorized person. The Ministry of Justice's press service reported this.
An administrative report has been formalized against the channel’s admin under Article 177(1) of the Code of Administrative Responsibility and submitted to the relevant court.
According to the court's decision, a fine penalty was imposed on the violator.
We warn that the unauthorized use of copyright and related rights objects without the permission of the rights holder leads to liability.
Dear citizens, if your copyright or related rights are being infringed, please contact the Ministry of Justice to protect your rights.