Chirchiqda 17 yoshli yigit kanalda cho‘kib ketdi
Toshkent viloyatining Chirchiq shahrida 17 yoshli o‘smir kanalda cho‘kib ketdi. Bu haqida “Millar” dasturida xabar qilindi.
Ma’lum bo‘lishicha, joriy yilning 27 iyul kuni Toshkent viloyati FVBga Bo‘zsuv kanalining ma’lum qismida voyaga yetmagan 17 yoshli yigit cho‘milayotgan vaqtida cho‘kib ketgani haqida xabar kelib tushgan. Xabarga asosan zudlik bilan qutqaruvchilar holat joyiga yetib borgan. Hozirda qidiruv qutqaruv ishlari davom etmoqda.
“Bolam 6 kundan beri yo‘q. U Chirchiq shahridagi sport maktabida o‘qir edi. O‘zim Olmaliq shahridanman. Uning trenerlari 3-4 ta bola bilan chiqib ketgan. Nega u meni bolamni so‘ramasdan olib chiqadi va taqiqlangan joyda cho‘miltiradi? O‘g‘limni qidirilishiga ko‘proq xodim biriktirilishini so‘rayman, iltimos” , — deydi bolaning onasi.

In Chirchiq, a 17-year-old young man drowned in a canal.
A 17-year-old teenager drowned in a canal in Chirchiq city of Tashkent region. This was reported in the “Millar” program here.
It is reported that on July 27 of this year, the Tashkent Region Emergency Department received a report that a 17-year-old boy had drowned while swimming in a certain part of the Bozsuv canal. Based on the report, rescuers immediately went to the location. Search and rescue operations are currently ongoing.
“My child has been missing for 6 days. He was studying at a sports school in Chirchiq city. I am from Olmaliq city. His coaches went out with 3-4 kids. Why would he take my child without asking me and allow him to swim in a prohibited area? I request that more personnel be assigned to search for my son, please,” says the boy's mother.