Andijonda 30 yoshli ayol o‘zini kanalga tashladi
Asaka tumanida yashovchi ayol turmush o‘rtog‘i bilan o‘zaro janjallashib, janjal ustida Shahrixon soyga o‘zini tashladi.
Ma’lum qilinishicha, Asaka tumanida yashovchi, 3 farzandning onasi, 1994 yilda tug‘ilgan ayol turmush o‘rtog‘i bilan janjallashib, jahl ustida Shahrixon soyga o‘zini tashlab yuborgan. O‘sha paytda hududda xizmat olib borayotgan Asaka tumani IIB profilaktika inspektori uni ko‘rib qolib, qutqargan.
"3 avgust kuni soat ertalab 05:30da tungi xizmatni axborotini berib chiqayotgan paytimda, notanish ayol Shahrixon soyi ko‘prigi tagida o‘tirgan ekan. Fuqaroga u joy xavfli ekanligini aytganimda, u yaqinlashmasligimni aytib, o‘zini suvga tashlab yubordi. Men o‘z xizmat vazifamni bajarish maqsadida, ayolning orqasidan o‘zimni suvga tashlab, ayolni qutqarib qoldim", — deydi profilaktika inspektori.
Ma’lumotlarga ko‘ra, o‘z joniga qasd qilmoqchi bo‘lgan ayolning eri surunkali ichkilikka berilgan. Oqibatda, ayol doimiy zo‘ravonlikka uchrab kelgan.
"Farzandi yo‘qlar ichsa yarashadi mayli. Lekin, erimda o‘g‘il desa o‘g‘li bor, qizi desa qizi bor va ayoli uyida o‘tiradi. Nega ichishini hali ham tushunmayman. Doimo aytaman unga ichmasligini", — dedi ayol.
Hozirda mas’ullar tomonidan oilaning ijtimoiy ahvolini yaxshilash hamda ayolni ish bilan ta’minlash yuzasidan ishlar olib borilmoqda.

A woman living in the Asaka district argued with her husband and threw herself into the Shahrikhan river during the conflict .
It is reported that a woman, a mother of 3 children, born in 1994 and living in the Asaka district, argued with her husband and in anger threw herself into the Shahrikhan river. At that time, a preventive inspector of the Asaka district Police Department who was on duty in the area saw her and saved her.
"On August 3rd, around 05:30 in the morning, while I was reporting the night shift's information, I saw an unknown woman sitting under the bridge of the Shahrikhan river. When I told the citizen that the place was dangerous, she asked me not to come closer and threw herself into the water. In order to perform my duty, I jumped into the water after her and saved the woman," says the preventive inspector.
According to the reports, the woman who attempted to commit suicide has a husband addicted to chronic alcoholism. As a result, she has been constantly experiencing domestic violence.
"It might be okay for those without children to drink. But my husband has a son if you ask about a son, a daughter if about a daughter, and a wife at home. I still don’t understand why he drinks. I always tell him not to drink," said the woman.
Currently, authorities are working to improve the social condition of the family and to provide the woman with employment.