O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 7 oktyabr kuni amaliy tashrif bilan Moskva shahriga jo‘nab ketdi.
O‘zbekiston yetakchisi MDH ishtirokchi davlatlari rahbarlarining navbatdagi sammitida ishtirok etadi.
05.03.2026 15:30, Siyosat
06.03.2026 10:26, Siyosat
05.03.2026 15:32, Siyosat
08.03.2026 04:36, Siyosat
06.03.2026 14:01, Sport
05.03.2026 15:23, Sport
06.03.2026 07:07, Sport
09.03.2026 07:11, Sport
11.03.2026 10:04, Siyosat
13.03.2026 09:17, Siyosat
Jamiyat Bugun 11:17
Chetdan mamlakatga noqonuniy olib kirilgan katta miqdordagi mahsulotlar fosh etildi.
Imom Buxoriy ruhi poklariga hurmat-ehtirom bazo keltirildi.
Jamiyat Bugun 09:28
Bayram kunlarida issiqlik ta’minoti saqlab qolinishi ma’lum qilindi.
Jamiyat Bugun 08:27
Yaponiya olimlari o‘smirlar va yoshi kattalarda uchraydigan, standart tahllilarda aniqlanishi qiyin bo‘lgan yangi qon saratoni turini kashf qildi.
Jamiyat Bugun 06:59
O‘zbekiston musulmonlari idorasi 2026 yil Ramazon hayiti (Iydul Firt) 20 mart, juma kuniga to‘g‘ri kelishi munosabati bilan hayit namozi vaqtlarini belgilab chiqdi.

The President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, departed for Moscow on an official visit on October 7.
The leader of Uzbekistan will participate in the next summit of the CIS member states' leaders.
The leader of Uzbekistan will participate in the upcoming summit of the leaders of the CIS member states.
The Muslim Board of Uzbekistan, in connection with the fact that the 2026 Ramadan holiday (Eid al-Fitr) coincides with Friday, March 20, has determined and announced the times for the holiday prayer.
During his visit to Samarkand, President Shavkat Mirziyoyev familiarized himself with the construction work being carried out at the Imam Maturidi memorial complex.