Toshkentda yong‘in chiqqan uydan ikki kishi pichoqlangan holatda topildi
Bosh prokuratura holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilganini, gumonlanuvchi esa qo‘lga olinganini ma’lum qildi.
'Toshkentda yong‘in chiqqan uydan ikki kishi pichoqlangan holatda topildi'ning rasmi
Toshkent shahar Sergeli tumanida joylashgan ko‘p qavatli binoda yong‘in sodir bo‘lgan uydan ikki yigit pichoqlangan holda topildi. Bu haqda “Millar” dasturida ma’lum qilindi.
Ma’lum bo‘lishicha, joriy yilning 7-aprel kuni soat 14:31 da Toshkent shahar Sergeli tumani, Quruvchilar dahasida joylashgan ko‘p qavatli uyda yong‘in sodir bo‘layotgani to‘g‘risida Toshkent shahar FVBga xabar kelib tushgan.
Boshqarma yong‘in oqibatida halok bo‘lgan va jabrlanganlar yo‘qligini bildirgan. Ammo xonadondan 2 nafar yigit pichoqlangan holatda topilgan.
Aniqlanishicha, gumonlanuvchi yigit Sergeli tumanidagi tanishining uyiga mehmonga kelgan. Kutilmaganda ular o‘rtasida kelishmovchilik sodir bo‘lgan. So‘ng yigit oshxonadagi pichoq bilan ikki nafar yigitga tan jarohati yetkazgan. Keyin yigitlar shifoxonaga yetkazilgan.
Shifokorlar bergan ma’lumotlarga ko‘ra, yigitlar jarrohlik amaliyotini boshdan o‘tkazgan va ularning hayoti saqlab qolingan. Ulardan biri besh marotaba, yana biri esa 7 marotaba pichoqlangani aytilgan.
Gumonlanuvchi voqea joyidan qochib ketgan. Uyni jinoyat sodir etgach yoqib yuborgani aytilmoqda. Bosh prokuratura holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilganini, gumonlanuvchi esa qo‘lga olinganini ma’lum qildi.

Two young men were found with knives in a house where a fire broke out in a multi-story building in the Sergeli district of Tashkent. This was announced on the "Millar" program.
It became known that on April 7 of this year, at 14:31, the Tashkent city Emergency Situations Department received a report about a fire in a multi-story building located in the Quruvchilar block of Sergeli district of Tashkent city.
The department stated that there were no casualties or injuries as a result of the fire. However, two young men were found stabbed in the apartment.
It was established that the suspect came to visit his acquaintance in the Sergeli district. Unexpectedly, a disagreement arose between them. Then the young man inflicted bodily harm on two young men with a kitchen knife. The young men were then taken to the hospital.
According to information provided by doctors, the young men underwent surgery, and their lives were saved. One of them was reportedly stabbed five times, and another seven times.
The suspect fled the scene. It is said that he burned down the house after committing a crime. The Prosecutor General's Office stated that a criminal case has been initiated, and the suspect has been detained.