“O‘zgidromet” 19-may uchun ob-havo prognozini ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin.
Toshkentda havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 17-19 daraja, kunduzi 28-30 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xorazm viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 13-18 daraja, kunduzi 27-32 daraja bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 29-34 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 28-33 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 30-35 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 28-33 daraja bo‘ladi.
Respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, ayrim joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 17-22 daraja bo‘ladi.

What the weather will be like today has been announced
According to him, mudslide-flood phenomena may occur in the foothill and mountainous regions of the republic.
In Tashkent, the weather will be partly cloudy with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 5-10 m/s.  East wind 7-12 m/s. Temperature at night 17-19°, in the daytime 28-30°.
In the Khorezm region of the Republic of Karakalpakstan, partly cloudy, variable in places, no precipitation is expected. East wind 7-12 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s, in some areas with dusty blowing snow. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 13-18°, in the daytime 27-32°.
Bukhara and Navoi regions Partly cloudy, variable in places, no precipitation. East wind 7-12 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s, in some areas with dusty blowing snow. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 15-20°, in the daytime 29-34°.
Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, Samarkand regions Partly cloudy, variable in places, no precipitation. East wind 7-12 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s, in some areas with dusty blowing snow. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 15-20°, in the daytime 28-33°.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, variable in places, with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 15-20°, in the daytime 30-35°.
Andijan, Namangan, and Fergana regions: Partly cloudy, short-term rain and thunderstorms possible in some areas. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 15-20°, in the daytime 28-33°.
In the foothill and mountainous regions of the republic, the weather will be partly cloudy, variable in places, with possible short-term rain and thunderstorms in some areas. Mudflow phenomena can occur. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 10-15°, in the daytime 17-22°.