Аҳмад аш-Шараа Суриянинг янги президенти бўлди
Муваққат ҳукумат амалдаги конституцияни бекор қилди, армияни ва хавфсизлик хизматларини тарқатиб юборди.
'Аҳмад аш-Шараа Суриянинг янги президенти бўлди'ning rasmi
Аҳмад аш-Шараа Сурия муваққат ҳукумати президенти деб эълон қилинди, дея хабар тарқатди мамлакатдаги SANA давлат ахборот агентлиги.
Маълум қилинишича, янги ҳукумат 2012 йилда Башар Асад даврида қабул қилинган Сурия конституциясини бекор қилди.
Шунингдек, муваққат ҳукумати армияни ва хавфсизлик хизматларини тарқатиб юборди. Энди уларнинг ўрнига фуқаролар хавфсизлигини таъминлайдиган янги идора ташкил этилади.
Маълумот учун, Аҳмад аш-Шараа (шунингдек, Абу Муҳаммад ал-Жулоний номи билан танилган) “Ҳайъат Таҳрир аш-Шам” гуруҳи раҳбари бўлган.

Ahmad al-Sharaa became the new president of Syria.
The interim government has annulled the current constitution, disbanded the army and security services.
Image of 'Ahmad al-Sharaa became the new president of Syria.'
Ahmad al-Sharaa was declared president of the interim government of Syria, reported the country's SANA state news agency.
It was announced that the new government has abolished the Syrian constitution adopted during Bashar Assad's era in 2012.
Additionally, the interim government has disbanded the army and security services. A new agency will be established in their place to ensure the safety of citizens.
For information, Ahmad al-Sharaa (also known as Abu Muhammad al-Julani) was the leader of the “Hay'at Tahrir al-Sham” group.