1

Prezident ta`lim-tarbiya tizimida o`rnak ko`rsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotladi

Jamiyat 29.09.2023, 23:01
Prezident ta`lim-tarbiya tizimida o`rnak ko`rsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotladi

Prezident ta`lim-tarbiya tizimida o`rnak ko`rsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotladi. Bu haqda O`zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni e`lon qilindi.

«O`zbekiston Respublikasi xalq o`qituvchisi» faxriy unvoni bilan

Achilov Do`smurot Toshmurotovich - Karmana tumanidagi 21-umumiy o`rta ta`lim maktabining kimyo fani o`qituvchisi, Navoiy viloyati

Abdullaeva Dilbar Axmadovna - Jizzax shahridagi 3-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi, Jizzax viloyati

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan xalq ta`limi xodimi» faxriy unvoni bilan

Atajonov Ozod Artikovich - Hazorasp tumanidagi 32-umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi, Xorazm viloyati

Petrova Natalya Nikolaevna - Kattaqo`rg`on shahridagi 12-umumiy o`rta ta`lim maktabi direktori, Samarqand viloyati

«O`zbekiston Respublikasida xizmat ko`rsatgan yoshlar murabbiysi»tfaxriy unvoni bilan

Sodiqov Qosimjon Pozilovich - Toshkent davlat sharqshunoslik universitetining mumtoz filologiya va adabiy manbashunoslik kafedrasi professori

Eshtaev Anvar Kurganovich - O`zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetining gimnastika nazariyasi va uslubiyati kafedrasi mudiri

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Shadmanov Alisher Kayumovich - Toshkent tibbiyot akademiyasi rektori

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Abdiev Egamshukur - Koson tumanidagi 24-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Absalamova Muxabbat Qaxramonovna - Zarbdor tumanidagi 25-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi, Jizzax viloyati

Axmadjonov Xasanboy Mirxakimovich - Paxtaobod tumanidagi 21-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktab-internatining nemis tili fani o`qituvchisi, Andijon viloyati

Ziyoeva Adolat Nurmatovna - Yuqori Chirchiq tumanidagi 3-umumiy o`rta ta`lim maktabi direktori, Toshkent viloyati

Israilov Baxriddin Muxammadievich - Samarqand shahridagi 59-ko`zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining matematika fani o`qituvchisi, Samarqand viloyati

Urunboev Shuxrat Minojidinovich - Farg`ona tumanidagi 15-umumiy o`rta ta`lim maktabining tasviriy san`at va chizmachilik fani o`qituvchisi, Farg`ona viloyati

Sharipova Muborak Mirzajonovna - Ishoqxon Ibrat nomidagi ijod maktabining matematika fani o`qituvchisi, Namangan viloyati

«Do`stlik» ordeni bilan

Abdunazarov Akmal Rahimovich - Tayloq tumanidagi 1-kasb-hunar maktabining maxsus fan o`qituvchisi, Samarqand viloyati

Abipova Zamira Maksetbaevna - Nukus shahridagi 33-umumiy o`rta ta`lim maktabining biologiya fani o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Allaberganova Feruza Saparbaevna - Qo`shko`pir tumanidagi 5-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining nemis tili fani o`qituvchisi, Xorazm viloyati

Asrorov Isak Urozboevich - Sardoba tumanidagi 11-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi, Sirdaryo viloyati

Erejepova Aliya Nurberdievna - Tomdi tumanidagi 15-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi, Navoiy viloyati

Ismatova Latofat Ubaydulloevna - Sariosiyo tumanidagi 12-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Kamalov Amangeldi Bazarbaevich - Nukus davlat pedagogika institutining fizika o`qitish metodikasi kafedrasi mudiri, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Karimov Madjit Malikovich - O`zbekiston Respublikasi Oliy ta`lim, fan va innovasiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligi direktori

Kim Natalya Konstantinovna - O`rta Chirchiq tumanidagi 59-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi, Toshkent viloyati

Kulanov Danabay Burxanovich - G`allaorol tumanidagi 40-umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi, Jizzax viloyati

Qudratov Yusup Xolmirzaevich - Ko`kdala tumanidagi 39-umumiy o`rta ta`lim maktabining ona tili va adabiyot fani o`qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Muradova Matlubaxon Maxamadjonovna - Farg`ona viloyati «Muruvvat» nogironligi bo`lgan bolalar uchun internat uyi tarbiyachisi

Nabokina Alla Vladimirovna - Yakkasaroy tumanidagi 48-umumiy o`rta ta`lim maktabining fransuz tili fani o`qituvchisi, Toshkent shahri

Nishonov Dodonishon Xomidjonovich - So`x tumanidagi 11-umumiy o`rta ta`lim maktabining tarix fani o`qituvchisi, Farg`ona viloyati

Odinsova Natalya Yurevna - Yashnobod tumanidagi 204-umumiy o`rta ta`lim maktabi direktori, Toshkent shahri

Permatova Nailya Rifkatovna - Jarqo`rg`on tumanidagi 1-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Raximova Dilfuza Nigmatovna - O`zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasining menejment nazariyasi va amaliyoti kafedrasi mudiri

Tadjibaev Nozim Xakimjanovich - Uchqo`rg`on tumanidagi 6-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktab-internatining tarix fani o`qituvchisi, Namangan viloyati

To`ychiev Abdurauf Sharobidinovich - Asaka tumanidagi 24-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktab-internatining fizika fani o`qituvchisi, Andijon viloyati

Xafizov Alisher Raximovich - Buxoro davlat tibbiyot instituti akademik liseyining kimyo fani o`qituvchisi, Buxoro viloyati

Yusupova Ofeliya Yunusovna - O`zbekiston davlat konservatoriyasining maxsus fortepiano kafedrasi professori

II darajali «Sog`lom avlod uchun» ordeni bilan

Abduraxmonova Moxiraxon Ortiqovna - Qo`qon shahridagi kasb-hunar maktabining maxsus fan o`qituvchisi, Farg`ona viloyati

Aliev Rayimjon - Andijon davlat universitetining fizika kafedrasi professori, Andijon viloyati

Axmedova Masuda Xaydarovna - V.Uspenskiy nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa maktabining torli cholg`ular bo`limi maxsus fan o`qituvchisi 

Jumanazarov Umurzak Abdurazakovich - Jizzax davlat pedagogika universitetining boshlang`ich ta`lim nazariyasi va amaliyoti kafedrasi professori, Jizzax viloyati

Kenjaeva Zamira Normaxmatovna - Urgut tumanidagi 87-umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi, Samarqand viloyati

Kilichov Kodir Bobakulovich - Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning matematika fani o`qituvchisi, Toshkent shahri

Kuchmuradova Barnna Ernazarovna - Mirzaobod tumanidagi 20-umumiy o`rta ta`lim maktabining kimyo fani o`qituvchisi, Sirdaryo viloyati

Matyakubova Zulxumor Adambaevna - Uchtepa tumanidagi 81-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining kimyo fani o`qituvchisi, Toshkent shahri

Muxamedova Mukambar Djuraevna - Toshkent pediatriya tibbiyot instituti akademik liseyining biologiya fani o`qituvchisi

Nurullaeva Shoira Kushnazarovna - Urganch davlat universitetining tarix kafedrasi dosenti, Xorazm viloyati

Nushbakova Karomat Normurodovna - Navoiy shahridagi 8-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining boshlang`ich sinf o`qituvchisi, Navoiy viloyati

Raximova Zulayxo Ismoyilovna - Urganch tumanidagi 23-umumiy o`rta ta`lim maktabining informatika fani o`qituvchisi, Xorazm viloyati

Rustamova Mavlyuda Erkinovna - Maktabgacha ta`lim tashkilotlari direktor va mutaxassislarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish institutining kafedra katta o`qituvchisi

Samatov Nurilla Fayzillaevich - Toshkent shahridagi imkoniyati cheklangan shaxslar uchun ixtisoslashtirilgan 1-kasb-hunar maktabining ishlab chiqarish ta`limi ustasi

Tadjiev Mirxatam Mirodilovich - Qibray tumanidagi 4-umumiy o`rta ta`lim maktabining jismoniy tarbiya fani o`qituvchisi, Toshkent viloyati

Tajimova Muxabbat Abdukadirovna - Beruniy tumanidagi 7-maktabgacha ta`lim tashkiloti mudiri, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Temirova Gulnoza Nematovna - Nurota tumanidagi 36-umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi, Navoiy viloyati

Tleuova Dilbar Abduraxmanovna - Mo`ynoq tumanidagi ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining matematika fani o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Xalmurodov Avlakul Kosimovich - Shahrisabz tumanidagi «Barkamol avlod» bolalar maktabi direktori, Qashqadaryo viloyati

Xotamova Munavvar Sayfulloevna - Buxoro shahridagi 12-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining ingliz tili fani o`qituvchisi, Buxoro viloyati

Shodieva Muhabbat Aminovna - Sherobod tumanidagi 8-bolalar musiqa va san`at maktabining dutor sinfi o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Shodmonalieva Muxayyo Baxodirovna - Izboskan tumanidagi «Liderlar maktabi» nodavlat ta`lim muassasasi ta`sischisi, matematika fani o`qituvchisi, Andijon viloyati

Yusupova Maxpuza Numanovna - Namangan muhandislik-texnologiya institutining manzarali bog`dorchilik va ko`kalamzorlashtirish kafedrasi professori, Namangan viloyati

«Sog`lom turmush» medali bilan

Axadova Sanoat Xabibovna - Samarqand tumanidagi 43-umumiy o`rta ta`lim maktabining tojik tili va adabiyoti fani o`qituvchisi, Samarqand viloyati

Berdieva Shaxnoza Ergashevna - Sharof Rashidov tumanidagi 23-umumiy o`rta ta`lim maktabining musiqa fani o`qituvchisi, Jizzax viloyati

Vaxabov Abduxamid - Farg`ona viloyati Chim ustida xokkey federasiyasi ijrochi direktori, murabbiysi

Garjiev Ilmurat Xalmuxammetovich - To`rtko`l tumanidagi 38-umumiy o`rta ta`lim maktabining jismoniy tarbiya fani o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Ismoilova Gulnora Samandarovna - Andijon shahridagi Abu Ali ibn Sino nomidagi jamoat salomatligi texnikumining maxsus fan o`qituvchisi, Andijon viloyati

Madrahimova Dildora Mirzaakbarovna - O`zbekiston tumanidagi «Yangi umid va ishonch» oilaviy bolalar uyi rahbari, Farg`ona viloyati

Sagitov Mirxan Mirgaziyan - Toshkent shahridagi «Tashkent Runners» yuguruvchilar jamiyati rahbari

Tursunova Marhabo Teshaevna - Vobkent tumanidagi 1-maktabgacha ta`lim tashkiloti defektologi, Buxoro viloyati

Tursunova Munavar Ergashevna - Kitob tumanidagi «Zvyozdochki kosmosa» nodavlat maktabgacha ta`lim tashkiloti rahbari, Qashqadaryo viloyati

«Shuhrat» medali bilan

Abdrasulieva Arzayim Sabirbaevna - Qonliko`l tumanidagi 18-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining kimyo fani o`qituvchisi, Qoraqalpog`iston Respublikasi

Abdulakimova Diljaxon Boltaevna - Termiz davlat universiteti akademik liseyining tarix fani o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Abdullaev Sarvar Ravshanovich - Toshkent shahridagi Inha universiteti lektori

Abdullaeva Feruza Erkinovna - Norin tumanidagi 40-umumiy o`rta ta`lim maktabining tasviriy san`at va chizmachilik fani o`qituvchisi, Namangan viloyati

Aliyorov Mansurxon Mashrabovich - Pop tumanidagi 11-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktab-internatining fizika fani o`qituvchisi, Namangan viloyati

Ashiralieva Nilufar Ummatkulovna - Sirdaryo tumanidagi 71-aqli zaif bolalar uchun maktab-internatining texnologiya fani o`qituvchisi, Sirdaryo viloyati

Buryak Elena Vladimirovna - Zarafshon shahridagi 3-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining rus tili va adabiyoti fani o`qituvchisi, Navoiy viloyati

Gaepov Saidjon Utkirovich - Qarshi shahridagi 18-ko`zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining matematika fani o`qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Gulomova Dilbarxan Sadikovna - Shahrixon tumanidagi 44-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining biologiya fani o`qituvchisi, Andijon viloyati

Doniyorova Aziza Maxmudovna - Guliston shahridagi «Intellekt» nodavlat maktabgacha ta`lim tashkiloti rahbari, Sirdaryo viloyati

Dushaeva Zamira Pirnazarovna - Jomboy tumanidagi 17-maktabgacha ta`lim tashkiloti tarbiyachisi, Samarqand viloyati

Jaxonov Mexriddin Jamolivich - Kattaqo`rg`on tumanidagi 2-umumiy o`rta ta`lim maktabining ona tili va adabiyot fani o`qituvchisi, Samarqand viloyati

Ibragimov Azizbek Isroilovich - Olmaliq shahridagi «Buxoro maktabi» nodavlat ta`lim muassasasi rahbari, tarix fani o`qituvchisi, Toshkent viloyati

Kim Vitaliy Nikolaevich - Mirobod tumanidagi «Mates» nodavlat ta`lim muassasasi ta`sischisi, ingliz tili fani o`qituvchisi, Toshkent shahri

Qaxorova Shahnoza Sunnatillaevna - Navoiy shahridagi Prezident maktabining ingliz tili fani o`qituvchisi, Navoiy viloyati

Qilichov Ne`matjon Yuldashovich - Xiva shahridagi 121-ko`zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining ona tili va adabiyot fani o`qituvchisi, Xorazm viloyati 

Nazirov Xolimboy Nishonovich - Mirzo Ulug`bek nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning fizika fani o`qituvchisi, Toshkent shahri

Ramazonova Gulnoz Xalilovna - Buxoro tumanidagi 9-umumiy o`rta ta`lim maktabining ona tili va adabiyot fani o`qituvchisi, Buxoro viloyati

Raximov Xaitmurat Usmanovich - Chiroqchi tumanidagi 124-ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining kimyo fani o`qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Raximova Xurzoda Kamulovna - Chirchiq shahridagi kasb-hunar maktabining maxsus fan o`qituvchisi, Toshkent viloyati

Raxmatov Mirolim To`xtaevich - G`ijduvon tumanidagi «The school of mathematical academy» nodavlat ta`lim muassasasi rahbari, ona tili va adabiyot fani o`qituvchisi, Buxoro viloyati

Sattarova Xolida Azadovna - Xonqa tumanidagi 1-kasb-hunar maktabining ishlab chiqarish ta`limi ustasi, Xorazm viloyati

Soatalieva Matluba Murodovna - Chortoq tumanidagi 4-maktabgacha ta`lim tashkiloti tarbiyachisi, Namangan viloyati

Subonova Guzal Uktamovna - Paxtakor sanoat texnologiyalari texnikumining maxsus fan o`qituvchisi, Jizzax viloyati

Sultanova Odina G`opurovna - Bekobod shahridagi ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining fizika fani o`qituvchisi, Toshkent viloyati

Umarova Feruza Abidinovna - Olmazor tumanidagi ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining informatika fani o`qituvchisi, Toshkent shahri

O`rmonov Ne`matillo Maxamedovich - Xo`jaobod tumanidagi 26-umumiy o`rta ta`lim maktabining texnologiya fani o`qituvchisi, Andijon viloyati

Xidoyatova Nargiza Sadiqjonovna - Yunusobod tumanidagi 5-umumiy o`rta ta`lim maktabi direktori, Toshkent shahri

Xudayorov Hamza Murtazovich - Guliston shahridagi Prezident maktabining kimyo fani o`qituvchisi, Sirdaryo viloyati

Xolbutaeva Muqaddas Mamatmuratovna - Jizzax politexnika instituti akademik liseyining biologiya fani o`qituvchisi, Jizzax viloyati

Xolmirzaev Sardor Zafar o`g`li - Sho`rchi tumanidagi 125-ko`zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining matematika fani o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Xolmurzaev Xayotjon Kirgizbaevich - Farg`ona tumanidagi «Le Crayon» nodavlat ta`lim muassasasi ta`sischisi, kimyo fani o`qituvchisi, Farg`ona viloyati

Xudoynazarov Ilyos Abdurasulovich - Toshkent shahridagi Prezident maktabining kimyo fani o`qituvchisi

Shaymardanova Gavxar Egamberdievna - Oltinsoy tumanidagi 30-umumiy o`rta ta`lim maktabining biologiya fani o`qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Sherqulova Jamila Payanovna - Qarshi davlat universitetining mikrobiologiya va biotexnologiya kafedrasi mudiri, Qashqadaryo viloyati

Shodmonova Shaira Saidovna - Toshkent davlat pedagogika universitetining pedagogika kafedrasi professori

Eshonjonov Jamoldin Baxromjonovich - Chust tumanidagi ixtisoslashtirilgan umumiy o`rta ta`lim maktabining informatika fani o`qituvchisi, Namangan viloyati

 

Sharhlar

Ob-havo: Toshkent
Valyuta kursi
1