Tramp Oq uyda Isroil bosh vaziri bilan bo‘lgan uchrashuv davomida nima uchun Rossiyaga boj tariflarini o‘rnatmaganini haqida gapirgan.
Tramp Oq uyda Isroil bosh vaziri Benyamin Netanyaxu bilan bo‘lgan uchrashuv davomida nima uchun Rossiyaga boj tariflarini o‘rnatmaganini ma’lum qildi. Bu haqda TACC habar qildi.
"Biz Rossiyaga nisbatan bojlar joriy qilmaganimizning sababi shundaki, AQSH Rossiya bilan deyarli savdo aloqalariga ega emas. Chunki ular hozir urush holatida", — deydi Tramp.
Ma’lumot uchun, AQSH Prezidenti butun dunyo bo‘ylab o‘nlab davlatlarga boj stavkalarini joriy qilishni boshlagan edi, jumladan O‘zbekiston tovarlariga ham. Eng yuqori bojlar Xitoy, Vyetnam va Kambodja mahsulotlariga qo‘llanilgan.

Donald Trump, during a meeting with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu at the White House, explained why he did not impose tariffs on Russia. This was reported by the TACC.
"The reason we haven't imposed tariffs on Russia is that the US has practically no trade relations with Russia. Because they are currently at war," Trump said.
For information, US President Donald Trump began imposing tariffs on dozens of countries around the world, including Uzbek goods. The highest tariffs were applied to products from China, Vietnam, and Cambodia.