Turkiya Pokistonga harbiy samolyot jo‘natdi
Hindiston va Pokiston o‘rtasidagi mojaro Kashmirda 26 kishining hayotiga zomin bo‘lgan terakt ortidan avj oldi.
'Turkiya Pokistonga harbiy samolyot jo‘natdi'ning rasmi
Kecha, 27 aprel kuni Turkiya Harbiy-havo kuchlarining harbiy transport samolyotlari Pokistonga yo‘l oldi. Bu haqda “The Daily Guardian” xabar berdi.
Hindiston va Pokiston o‘rtasida keskinlik kuchaygan bir paytda Turkiyaning bir necha harbiy transport samolyotlari Pokistonga jo‘natildi. Ularning parvozi “Flightradar” xizmati tomonidan qayd etilgan.
Pokistonlik manbalar Turkiya Harbiy-havo kuchlarining 6 ta S-130 harbiy-transport samolyoti Islomoboddagi harbiy bazaga qo‘nganini da’vo qilmoqda.
Hindiston va Pokiston o‘rtasidagi mojaro Kashmirda 26 kishining hayotiga zomin bo‘lgan terakt ortidan avj oldi. 22 aprel kuni bir guruh qurollangan jangarilar sayyohlarga hujum qilgan.
Hindiston hukumati fojia ortida rasmiy Islomobod turganini iddao qilmoqda. Hindiston diplomatlari mamlakatdan chaqirib olindi va chegarada muntazam otishmalar boshlandi.
Pokiston Hindiston bilan chegaraga harbiy texnikani ko‘chirishni boshladi: Hindiston chegarasidan 80 km uzoqlikda Haqiqiy nazorat chizig‘i tomon Pokiston armiyasining o‘nlab SH-15 155 mm o‘ziyurar qurollari aniqlandi.

Yesterday, on April 27, the military transport aircraft of the Turkish Air Force headed to Pakistan. This was reported by “The Daily Guardian” here.
During a time of escalating tensions between India and Pakistan, several Turkish military transport aircraft were sent to Pakistan. Their flight was recorded by the “Flightradar” service.
Pakistani sources claim that 6 C-130 military transport aircraft of the Turkish Air Forces have landed at a military base in Islamabad.
The conflict between India and Pakistan escalated following a terrorist attack in Kashmir, which claimed the lives of 26 people. On April 22, a group of armed militants attacked tourists.
The Indian government claims that official Islamabad is behind the tragedy. Indian diplomats were withdrawn from the country, and regular shootings began at the border.
Pakistan has started moving military equipment towards the border with India: dozens of SH-15 155 mm self-propelled guns of the Pakistan Army were detected moving towards the Line of Actual Control, 80 km away from the Indian border.