O‘zbekistonda 3 ta MCHJ fuqarolarni xorijga ishga yuborishini aytib, ulardan pul yig‘ib olgani va xizmat ko‘rsatmagani aniqlandi. Bu haqida Migratsiya agentligi axborot xizmati ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, agentlik tomonidan tekshiruv o‘tkazilgan. Unda “WORLDVISA” MCHJ, “Everyone Consult” MCHJ va “Adworld Group” MCHJ o‘zlarining ijtimoiy tarmoqlardagi e’lonlari orqali xorijga ishga yuborish xizmatlarini ko‘rsatayotganliklari, fuqarolardan pul yig‘ib, xizmat ko‘rsatmaganlik holatlari aniqlangan.
“Litsenziyaga ega bo‘lmagan tashkilotlar orqali xorijda ishga joylashishga urinish fuqarolarning moliyaviy va huquqiy xavf-xatarga duchor bo‘lishiga olib keladi”, — deyiladi izohda.

It was revealed that 3 LLCs in Uzbekistan collected money from citizens, promising to send them to work abroad, and did not provide services. This was reported by the information service of the Migration Agency.
It is noted that an investigation was conducted by the agency. It was revealed that "WORLDVISA" LLC, "Everyone Consult" LLC, and "Adworld Group" LLC provided employment services abroad through their advertisements on social networks, collected money from citizens, and did not provide services.
"Attempts to find employment abroad through organizations that do not have a license entail financial and legal risks for citizens," the statement said.