Isroil Davlati havo hududining vaqtincha yopilgani munosabati bilan ushbu mamlakat bilan aviaqatnovlar vaqtincha to‘xtatildi. Bu haqda O‘zbekistonning Isroildagi elchixonasi xabar berdi.
Qayd qilinishicha, Isroil hukumati va tegishli aviatsiya idoralaridan havo hududi ochilgani to‘g‘risida rasmiy xabar kelib tushishi bilan, O‘zbekiston aviakompaniyalari tomonidan keyingi amaliyotlar yuzasidan alohida ma’lumot taqdim etiladi.
Elchixona yurtdoshlarni xavfsizlik qoidalariga qat’iy rioya qilishga, mamlakatda bo‘lish vaqtida ehtiyotkorlikni oshirishga va raketa otishmalari paytida boshpanalarni tark etmaslikka chaqirdi.

Due to the temporary closure of Israel's airspace, all flights to and from this country have been temporarily suspended. This was reported by the Embassy of Uzbekistan in Israel.
It has been noted that as soon as an official notification from the Israeli government and relevant aviation authorities regarding the reopening of the airspace is received, Uzbekistan airlines will provide separate information on subsequent operations.
The embassy urges compatriots to strictly follow safety regulations, to be more cautious during their stay in the country, and not to leave shelters during rocket attacks.