Bugun, 23 iyul kuni Toshkent viloyati Qibray tumanida joylashgan yashash uyi va qurilish mollari do‘konida yong‘in sodir bo‘ldi. Bu haqda Favqulodda vaziyatlar vazirligi ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, holat soat 10:50 da "G‘.G‘ulom" MFY, "A.Navoiy" ko‘chasida joylashgan yashash uyi va qurilish mollari do‘konida yuz bergan.
“Yong‘in ortidan tan jarohati olganlar to‘g‘risida murojaat kelib tushmagan.Hozirda yong‘in sababi va zarari aniqlanmoqda”, — deyiladi xabarda.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Toshkentdagi omborxonada yirik yong‘in sodir bo‘lgandi. Yong‘in 3 soat davom etib, so‘ng bartaraf etilgan.

Today, on July 23, a fire broke out in a residential house and a construction materials store located in the Kibray district of the Tashkent region. The Ministry of Emergency Situations reported this.
According to reports, the incident occurred at 10:50 AM in the "G.Gulom" neighborhood, on "A.Navoiy" street, where the residential house and construction materials store were located.
“There have been no reports of anyone suffering serious injuries due to the fire. The cause and extent of the damage are currently being investigated,” the report states.
We remind you that earlier, a major fire occurred in a warehouse in Tashkent. The fire lasted for 3 hours before it was extinguished.