Toshkent shahar IIBBning bergan xabariga ko‘ra, joriy yilning 26 iyul kuni soat 01:05 larda Toshkent shahrining Shayxontohur tumani Nurafshon ko‘chasida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘lgan.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, 2005 yilda tug‘ilgan B.B. Spark rusumli avtomashinani boshqarib ketayotgan vaqtda rul boshqaruvini yo‘qotib, beton ustunga urilgan.
Ushbu YTH oqibatida haydovchi og‘ir tan jarohatlari olib, voqea joyida vafot etgan. Shuningdek, avtomashina ichida bo‘lgan yo‘lovchi — 2004 yilda tug‘ilgan A.J. ham tan jarohati olib, unga voqea joyida birinchi tibbiy yordam ko‘rsatilgan.
Holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB Tergov boshqarmasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi. Hozirda tergov ishlari olib borilmoqda, deyiladi xabarda.

According to a report from the Tashkent City Department of Internal Affairs, a road traffic accident occurred on July 26 of this year at around 01:05 on Nurafshon Street in the Shaykhontokhur district of Tashkent.
Preliminary information indicates that B.B., born in 2005, lost control of the steering wheel while driving a Spark-branded car and collided with a concrete pillar.
As a result of the accident, the driver sustained severe bodily injuries and died at the scene. Additionally, a passenger in the car—A.J., born in 2004—also suffered bodily injuries and received first aid at the scene.
In connection with the incident, the Investigation Department of the Tashkent City Department of Internal Affairs initiated a criminal case under Part 2 of Article 266 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan. The investigation is currently underway, according to the report.