DXXning Darakchi.uz’ga ma’lum qilishicha, 2024 yilning noyabr–dekabr hamda 2025 yilning yanvar–fevral oylari uchun soliq hisobotlarini o‘z vaqtida topshirmagani sababli unga nisbatan ijro ishi ochilgan. Ammo keyinchalik Buxoro shahri jinoyat ishlari bo‘yicha sudining qarori bilan bu jazo bekor qilingan.
Shunga qaramasdan, Buxoro shahar soliq inspeksiyasi bosh inspektori ushbu qaror asosida tadbirkorning mol-mulkiga qo‘yilgan taqiqni bekor qilish evaziga undan 400 AQSH dollari talab qilgan.
Milliy xavfsizlik xizmati va Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti tomonidan o‘tkazilgan tezkor tadbirda soliqchi porani olayotgan mahalda ushlangan.

According to the information provided by the DXX to Darakchi.uz, an enforcement case was opened against him for failing to submit tax reports on time for the months of November–December 2024 and January–February 2025. However, later, this penalty was canceled by the decision of the Bukhara City Court on Criminal Cases.
Nevertheless, the chief inspector of the Bukhara City Tax Inspectorate demanded $400 USD from the entrepreneur in exchange for lifting the seizure on his property based on this decision.
During an urgent operation conducted by the National Security Service and the Department for Combating Economic Crimes, the tax officer was caught red-handed while taking a bribe.