Наманганга учган 4 та рейс кучли қор ёғаётгани сабаб йўналишини ўзгартирди
Фарғона водийсидаги ноқулай об-ҳаво шароити — кучли қор ёғиши туфайли 23 январь куни бир нечта рейслар муқобил аэродромларга йўналтирилди.
Uzbekistan Airports матбуот хизматининг хабар қилишича:
S7 Airlines авиакомпаниясининг Иркуцк—Андижон йўналишидаги S76311 рейси экипажи Ўшдаги муқобил аэродромга йўналишга қарор қилди (маҳаллий вақт билан соат 00:01 да қўнди).
Air Samarkand авиакомпаниясининг Жидда—Наманган йўналишидаги 9S5010 рейси экипажи Самарқанддаги муқобил аэродромга йўналишга қарор қилди (маҳаллий вақт билан соат 00:27 да қўнди).
Ural Airlines авиакомпаниясининг Екатеринбург—Наманган йўналишидаги U62963 рейси экипажи Самарқанддаги муқобил аэродромга йўналишга қарор қилди (маҳаллий вақт билан соат 00:40 да қўнди).
Uzbekistan Airways авиакомпаниясининг Самара—Наманган йўналишидаги HY9806 рейси экипажи Тошкентдаги муқобил аэропортга йўналишга қарор қилди (маҳаллий вақт билан соат 04:11 да қўнди).
FlyOne Asia авиакомпаниясининг Мадина—Наманган йўналишидаги 7Q4452 рейси экипажи Тошкентдаги муқобил аэропортга йўналишни ўзгартиришга қарор қилди (маҳаллий вақт билан соат 06:05 да қўнди).
Uzbekistan Airports матбуот хизматининг соат 9:30 ларда эълон қилинган ахборотида айни пайтда Наманган халқаро аэропорти одатий режимда ишлаётгани билдирилган.

4 flights heading to Namangan changed their direction due to strong snowfall.
Due to unfavorable weather conditions in the Fergana Valley — heavy snowfall — several flights on January 23 were redirected to alternate airfields.
According to the press service of Uzbekistan Airports:
S7 Airlines flight S76311 on the Irkutsk-Andijan route decided to divert to the alternate airfield in Osh (landed at 00:01 local time).
Air Samarkand flight 9S5010 on the Jeddah-Namangan route decided to divert to the alternate airfield in Samarkand (landed at 00:27 local time).
Ural Airlines flight U62963 on the Yekaterinburg-Namangan route decided to divert to the alternate airfield in Samarkand (landed at 00:40 local time).
Uzbekistan Airways flight HY9806 on the Samara-Namangan route decided to divert to the alternate airport in Tashkent (landed at 04:11 local time).
FlyOne Asia flight 7Q4452 on the Medina-Namangan route decided to change its route to the alternate airport in Tashkent (landed at 06:05 local time).
In information announced by the press service of Uzbekistan Airports at around 9:30, it was stated that Namangan International Airport is currently operating normally.