Farg‘onada yo‘l o‘rtasida 21 yoshli yigitni do‘pposlagan erkak qamoqqa olindi
Farg‘ona viloyati O‘zbekiston tumani markazida 36 yoshli erkak 21 yoshli yigitni kaltaklab, yerga sudragani, holat yuzasidan tergovga qadar tekshiruv ishlari olib borilayotgani haqida xabar tarqalgandi. Endilikda 36 yoshli O.X. qo‘lga olindi. Bu haqda viloyat Ichki ishlar boshqarmasi xabar berdi.
“Dadam yonimizdagi dalada qo‘y boqib yurgan ekan. “Sen cho‘loqsan!” deb otamning shaxsiyatiga tegibdi. Shundan so‘ng, bolani izlab bordim va kechirim so‘rashini aytdim. Lekin borgisi kelmay, qarshilik qilgani uchun jahl ustida urib yubordim”, – deydi ayblanuvchi.
Tuman markaziy shifoxonasining dastlabki ma’lumotida jabrlanuvchi A.B.ga bosh, yuz, burun, lab ichki yuzasi yumshoq to‘qimalari lat yeyishi tashxisi qo‘yilgan.
Holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 277-moddasi (Bezorilik) 1-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, O.X. qamoqqa olingan. Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.

In the Fergana region of Uzbekistan, news had spread about a 36-year-old man beating and dragging a 21-year-old young man on the ground in the center of a district, with pre-investigation checks being carried out. The 36-year-old O.X. has now been detained. The regional Department of Internal Affairs reported this.
“My father was herding sheep in the field next to us. He insulted my father's character by saying, ‘You are a cripple!’ After that, I went to look for the boy and told him to apologize. But he didn’t want to come and resisted, so I hit him in anger,” – says the accused.
The initial information from the district central hospital stated that the victim, A.B., was diagnosed with soft tissue bruises on the head, face, nose, and inner lip surface.
A criminal case has been initiated under Article 277 (Hooliganism) part 1 of the Criminal Code, and O.X. has been detained. Currently, investigative actions are being carried out.