Jizzaxda bemorning aka-ukalari janjal ko‘tardi
Ular ukasi haqida ma’lumot bermagan hamshirani haqoratlab, kompyuter va oynali to‘siqlarni sindirgan.
Soat 23:40 atrofida bemor olib kelingan. Uning oldiga 3 ta tanishi, akalari ko‘rishga keladi. O‘sha vaqtda jarrohlik amaliyoti o‘tkazilayotgani sabab hamshira bemor haqida batafsil bera olmaydi.
Natijada bu aka-ukalarning jahli chiqib, janjal ko‘taradi. Hamshiralarni haqorat qilib, qabul bo‘limidagi shisha to‘siq, kompyuter ekrani va eshik oynasini sindirgan. Bundan tashqari, janjalga aralashgan bir fuqaroga tan jarohati yetkazilgan.
Qayd etilishicha, surishtiruvlarda bemor o‘ziga o‘zi pichoq bilan jarohat yetkazgani ma’lum bo‘lgan.
Zo‘ravonlar janjalni mastlik ta’sirida qilganliklarini qayd etishgan. Hushyor holatga kelganidan so‘ng, hamma zararlarni qoplashib, hamshiralardan uzr so‘rashgan.
Hozirda huquqbuzarlarga MJtKning tegishli moddalari tartibida hujjatlar rasmiylashtirilib, JIB Jizzax shahar tumani sudiga yuborilgan.
Sud hukmiga ko‘ra, 3 nafar aka-ukaning 2 nafariga 15 kun muddatga ma’muriy qamoq, bir nafariga BHMning 12 baravari miqdorida jarima qo‘llanilgan.

In Jizzakh, the patient's brothers raised a fuss.
They insulted the nurse who had not provided information about their brother and broke the computer and glass barriers.
Image of 'In Jizzakh, the patient's brothers raised a fuss.'
Around 23:40, a patient was brought in. Three acquaintances, his brothers, come to visit him. At that time, a surgical operation was being conducted, so the nurse could not provide detailed information about the patient.
As a result, the brothers became enraged and started a quarrel. They insulted the nurses, broke the glass barrier at the reception, a computer screen, and a door window. In addition, one citizen was injured during the brawl.
It was discovered during the investigation that the patient had self-inflicted wounds with a knife.
The aggressors noted that they caused the brawl under the influence of alcohol. Once sober, they compensated for all damages and apologized to the nurses.
Currently, documents have been formalized against the offenders according to the relevant articles of the Administrative Offenses Code, and have been sent to the Jizzakh city district court.
According to the court's decision, administrative detention for 15 days was applied to two of the three brothers, while the third was fined an amount equivalent to 12 times the minimum wage.