Toshkent aeroportida 20 yoshli qizni Turkiyaga fohishalikka jo‘natayotgan ayol qo‘lga olindi
'Toshkent aeroportida 20 yoshli qizni Turkiyaga fohishalikka jo‘natayotgan ayol qo‘lga olindi'ning rasmi
20 yoshli qizni Turkiyaga fohishalik uchun jo‘natmoqchi bo‘lgan 22 yoshli ayol Toshkent xalqaro aeroportida qo‘lga olindi. Bu haqda Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi xabar qildi.
Ma’lum qilinishicha, 2002 yilda tug‘ilgan H.T. ismli ayol oson pul topish maqsadida o‘ziga tanish bo‘lgan 2004 yilda tug‘ilgan Z.O.ni aldab, Toshkent xalqaro aeroporti orqali Turkiya davlatining Istanbul shahriga fohishalik uchun jo‘natayotgan vaqtida qo‘lga olingan. Ayolni Istanbulda Turkiya fuqarolari kutmb olishi kerak bo‘lgan.
Hozirda H.T.ga jinoyat kodeksining 135-moddasi (Odam savdosi) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Tergov harakatlari olib borilmoqda.

At Tashkent airport, a woman was arrested for sending a 20-year-old girl to Turkey for prostitution.
Image of 'At Tashkent airport, a woman was arrested for sending a 20-year-old girl to Turkey for prostitution.'
A 22-year-old woman who was about to send a 20-year-old girl to Turkey for prostitution was arrested at Tashkent International Airport. The Tashkent Regional Department of Internal Affairs reported this.
It was reported that a woman born in 2002, known as H.T., with the intention of making easy money, deceived Z.O., who was born in 2004 and known to her, and was caught while sending her to Istanbul, Turkey, through Tashkent International Airport for prostitution. The woman was supposed to be received by citizens of Turkey in Istanbul.
Currently, a criminal case has been initiated against H.T. under Article 135 (Human trafficking) of the Criminal Code. Investigations are ongoing.