Ilon Mask Kapitoliy voqealaridan so‘ng Trampning tvitterdagi sahifasini bloklagani uchun unga 10 million dollar to‘lashga rozi bo‘ldi.
Ma’lum qilinishicha, da’vo 2021 yilda Twitter (X) va kompaniyaning o‘sha paytdagi bosh direktori Jek Dorsiga nisbatan qo‘zg‘atilgan edi.
Maskning Trampga yaqinligi va tadbirkorning saylov kampaniyasi davomida 250 million dollar sarflagani sababli sud jarayonini to‘xtatish masalasi ko‘rib chiqilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, 2021 yil yanvarida Facebook, Instagram va Twitter Donald Trampning akauntlarini bloklagan edi. Ushbu voqea Tramp tarafdorlari AQSH prezidenti saylovi natijalarini tan olmasdan, Kongress binosiga hujum uyushtirganidan so‘ng yuz berdi. 2022 yil noyabrda Twitter'ning yangi egasi Ilon Mask Trampning ijtimoiy tarmoqdagi sahifasini blokdan chiqargan.

Elon Musk will pay him $10 million for blocking his Twitter page.
In 2021, following the Capitol Hill events, Facebook, Instagram, and Twitter had blocked Trump's accounts.
Image of 'Elon Musk will pay him $10 million for blocking his Twitter page.'
Elon Musk agreed to pay Donald Trump $10 million following the blocking of Trump's Twitter page after the Capitol events.
It is reported that the lawsuit was filed in 2021 against Twitter (X) and the company's CEO at the time, Jack Dorsey.
Due to Musk's closeness to Trump and the businessman having spent $250 million during the election campaign, the matter of stopping the court process is being considered.
As a reminder, in January 2021, Facebook, Instagram, and Twitter blocked Donald Trump's accounts. This happened after Trump's supporters, refusing to accept the results of the US presidential election, attacked the Congress building. In November 2022, Twitter's new owner, Elon Musk, unblocked Trump's page on the social network.