Zelenskiy kecha Erdo‘g‘on bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuidan so‘ng Saudiya Arabistonida Rossiya va AQSH vakillari o‘rtasida bo‘lib o‘tgan muzokaralarga izoh berdi.
Ukraina prezidenti urushni to‘xtatish to‘g‘risidagi qaror Ukraina ishtirokisiz qabul qilinishi mumkin emasligini yana bir bor ta’kidladi.
"Ukrainadagi urushni qanday tugatish haqida Ukrainasiz qaror qabul qilib bo‘lmaydi. Biz Saudiya Arabistonida bo‘lib o‘tgan Rossiya-Amerika muzokaralariga taklif qilinmadik. Bu biz va boshqalar uchun kutilmagan holat bo‘ldi", — dedi Ukraina prezidenti.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u Ar-Riyodga rejalashtirilgan tashrifini 10 martga ko‘chirdi va endi AQSH delegatsiyasini Kiyevda kutib olmoqchi.

Zelensky commented on the talks between Russian and US representatives in Saudi Arabia after his meeting with Erdogan yesterday.
The president of Ukraine once again emphasized that a decision to stop the war cannot be made without Ukraine's participation.
"A decision on how to end the war in Ukraine cannot be made without Ukraine. We were not invited to the Russia-America negotiations that took place in Saudi Arabia. This was unexpected for us and others," — said the President of Ukraine.
According to his words, he postponed his planned visit to Riyadh to March 10 and is now expecting to receive the US delegation in Kyiv.