Davlat va xususiy sektor vakillari, sport tashkilotlari rahbarlari hamda 170 ming nafarga yaqin xodimlarni band qilgan 200 dan ortiq tadbirkorlar ishtirokida O‘zbekiston korporativ sport assotsiatsiyasi tashkil etildi va assotsiatsiyaning raisi o‘rinbosari etib Jahongir Ortiqxo‘jayev saylandi. Bu haqda O‘zA xabar berdi
Ma’lum qilinishicha, takliflar asosida Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vahobov O‘zbekiston korporativ sport assotsiatsiyasi raisi, Jahongir Ortiqxo‘jayev raisning birinchi o‘rinbosari, “International Beverages Tashkent” mas’uliyati cheklangan jamiyat direktorlar kengashi raisi Shuhrat Ergashev rais o‘rinbosari etib saylangan.
Uchrashuvda korporativ sportni rivojlantirish va ommalashtirish, assotsiatsiya tomonidan tadbirkorlar o‘rtasida sport musobaqalarini tizimli tashkil etish asnosida mahoratli yoshlarni saralash lozimligi ta’kidlangan.

Representatives of the state and private sector, heads of sports organizations, and nearly 170,000 employees from more than 200 entrepreneurs participated in the establishment of the Uzbekistan Corporate Sports Association, and Jahongir Ortikhojaev was elected as the deputy chairman of the association. UzA reported this.
As reported, based on suggestions, Davron Vahobov, the chairman of the Chamber of Commerce and Industry, was appointed as the chairman of the Uzbekistan Corporate Sports Association, Jahongir Ortikhojaev as the first deputy chairman, and Shuhrat Ergashev, the chairman of the board of directors of “International Beverages Tashkent” Limited Liability Company, as the deputy chairman.
The meeting emphasized the need to develop and popularize corporate sports, systematically organize sports competitions among entrepreneurs by the association, and select skilled youths in the process.