Futbol assotsiatsiyalari xalqaro federatsiyasi (FIFA) rahbari Janni Infantino O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga maktub yo‘lladi:
“Janobi Oliylari,
Hurmatli Prezident!
Kecha O‘zbekiston o‘z tarixida ilk bor FIFA Jahon chempionatiga chiqib, Osiyoda birinchi bo‘lib JCH-2026 yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan terma jamoalardan biriga aylandi.
Butun futbol jamoatchiligi nomidan Sizni va butun O‘zbekiston xalqini ushbu munosib va tarixiy natija bilan tabriklashga ijozat bergaysiz.
Bunday ajoyib yutuq ushbu muvaffaqiyatga aloqador bo‘lgan barchaning birgalikdagi sa’y-harakatlari va qat’iy irodasi tufayli amalga oshdi. Sizga, hukumatingizga, O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasiga, futbolchilarga, murabbiyga, barcha xodim va rahbarlarga, shuningdek, albatta, qalbi qaynoq muxlislarga samimiy tabriklarimni yo‘llayman.
Muhtaram Prezident, Sizga 2026 yilgi FIFA Jahon chempionatida muvaffaqiyatlar tilayman hamda Siz, Janobi Oliylari bilan yana bir bor uchrashish imkoniyatini intiqlik bilan kutaman".

The head of the International Federation of Association Football (FIFA), Gianni Infantino, sent a letter to the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev here:
“Your Excellency,
Dear President!
Yesterday, Uzbekistan became one of the first teams from Asia to qualify for the FIFA World Cup for the first time in its history, securing a spot in the World Cup 2026.
On behalf of the entire football community, I give you and all the people of Uzbekistan permission to celebrate this worthy and historic achievement.
This remarkable success is the result of the collective effort and unwavering determination of everyone involved. I extend my sincere congratulations to you, your government, the Uzbekistan football association, the players, the coach, all the staff and officials, and, of course, the passionate fans.
Dear President, I wish you success in the FIFA World Cup 2026 and eagerly look forward to another opportunity to meet with you, Your Excellency."