Yaponiyalik yarim o‘rta vazn toifasidagi bokschi Jin Sasaki amerikalik Brayan Norman bilan jangda og‘ir nokautga uchraganidan so‘ng so‘nggi bir yarim oy ichida sodir bo‘lgan voqealarni eslay olmayapti. Bu haqda zamon.uz xabar berdi.
Jangdan so‘ng darhol Sasaki shifoxonaga yotqizilgan, u yerda kompyuter tomografiyasi o‘tkazilgan. Uning sport zali rahbari Isio Nakayaning so‘zlariga ko‘ra, sportchi qon ketishi yoki yirik jarohatlarsiz qutulgan, ammo bosh orqa qismiga kuchli zarba tufayli qisqa muddatli amneziya (xotira yo‘qolishi) yuz bergan.
“Sasaki bu jangga rozi bo‘lganini ham eslay olmayapti. U erta yana chuqur tibbiy tekshiruvdan o‘tadi”, – dedi Nakaya.
23 yoshli Sasakining hozircha professional statistikasi: 19 g‘alaba (17 tasi nokaut), 2 mag‘lubiyat, 1 durang. 24 yoshli Norman esa jangda VBO (Jahon boks tashkiloti) kamarini saqlab qolgan va 28 g‘alabaning 22 tasini nokaut bilan yakunlagan.

The Japanese welterweight boxer Jin Sasaki cannot remember the events of the last one and half months following a heavy knockout in a fight with the American Brian Norman. This was reported by zamon.uz here.
Immediately after the fight, Sasaki was hospitalized and underwent a CT scan. According to the head of his gym, Isio Nakaya, the athlete escaped without bleeding or major injuries, but suffered short-term amnesia (loss of memory) due to a strong blow to the back of the head.
“Sasaki does not even remember agreeing to the fight. He will undergo further thorough medical examination tomorrow,” Nakaya said.
The 23-year-old Sasaki currently has a professional record of: 19 wins (17 by knockout), 2 losses, 1 draw. The 24-year-old Norman has retained the WBO (World Boxing Organization) title in the fight and has ended 22 of his 28 victories by knockout.