O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 6 iyul kuni Qozog‘iston Respublikasining birinchi Prezidenti Nursulton Nazarboyev bilan telefon orqali muloqot qildi.
Davlatimiz rahbari Nursulton Nazarboyevni tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga mustahkam sog‘lik, baxt-saodat va muvaffaqiyatlar tiladi.
O‘zbekiston-Qozog‘iston do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarining bugungi darajasi, ko‘p qirrali hamkorlik barcha yo‘nalishlarda jadal rivojlanib borayotgani katta mamnuniyat bilan qayd etildi.

The President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, held a telephone conversation on July 6 with the First President of the Republic of Kazakhstan, Nursultan Nazarbayev, they said.
Our country's leader sincerely congratulated Nursultan Nazarbayev on his birthday, wishing him robust health, happiness, and success.
The current level of friendship, good neighborliness, strategic partnership, and alliance relations between Uzbekistan and Kazakhstan, as well as the rapid development of multifaceted cooperation in all directions, were noted with great satisfaction.