Rossiya prezidenti Vladimir Putin ukrainalik hamkasbi Vladimir Zelenskiy bilan uchrashishga tayyor. Bu haqda Zamon.uz maʼlum qildi.
Rossiya va Ukraina yetakchilari oʻrtasida uchrashuv oʻtkazish taklifi AQSh prezidenti Donald Trump tomonidan ilgari surilgan. Amerika tomoni hozirda uni tashkil etish ustida ishlamoqda.
“Agar hammasi yaxshi boʻlsa, umid qilamanki, keyingi uchrashuv prezidentlar Putin, Trump va Zelenskiy oʻrtasida boʻladi. Biz u yerda kelishuvni yakunlaymiz deb umid qilamiz. Putinning “Yaxshi, men Zelenskiy bilan uchrashaman”, degan gapi katta voqea”, — deydi AQSh Davlat kotibi.
Rossiya tashqi ishlar vaziri Sergey Lavrov Zelenskiy va Putin oʻrtasidagi uchrashuv ehtimolini izohlar ekan, bu juda tez sodir boʻlmasligini ochiq aytdi.

Russian President Vladimir Putin is ready to meet with his Ukrainian counterpart Volodymyr Zelenskyy. This was reported by Zamon.uz.
The proposal for a meeting between the leaders of Russia and Ukraine was previously put forward by U.S. President Donald Trump. The American side is currently working on organizing it.
"If all goes well, I hope the next meeting will be between Presidents Putin, Trump, and Zelenskyy. We hope to finalize an agreement there. Putin's statement, 'Good, I will meet with Zelenskyy,' is a big event," says the U.S. Secretary of State.
While commenting on the possibility of a meeting between Zelenskyy and Putin, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov clearly stated that it is not likely to happen very soon.