Туркияда 35 ёшли самарқандлик аёл эри томонидан пичоқлаб ўлдирилди
Bosh konsulxonaning bergan xabariga ko‘ra, joriy yilning 17 avgust kuni Turkiya Respublikasining Istanbul shahri, Umraniye tumanida Samarqand viloyatidan kelib vaqtincha mehnat faoliyati bilan shug‘ullanib kelgan, 35 yoshli O‘zbekiston fuqarosi N.S. eri, O‘zbekiston fuqarosi U.S. tomonidan rashk oqibatida pichoqlab o‘ldirilgan.
Istanbul politsiyasi tomonidan olib borilgan qidiruv ishlari davomida gumondor 18 avgust kuni ertalab Umraniye hududida qo‘lga olingan.
Shuningdek, jinoyatchi yashirinishda yordamlashganlikda gumon qilinayotgan, asli Jizzax viloyatidan bo‘lgan B.O. ham politsiya tomonidan ushlangan.
Surishtiruv ishlari yakuniga yetgach, 19 avgust kuni gumondalanishchilarga nisbatan sud tomonidan qamoqqa olish ehtiyot chorasi qo‘llanilgan. Hozirda hodisa yuzasidan tergov ishlari davom etmoqda, deyiladi xabarda.
Konsulxonaning qo‘shimcha qilishicha, marhumaning jasadini O‘zbekistonga yuborish bo‘yicha zarur hujjatlar rasmiylashtirilgan hamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Migratsiya agentligi tomonidan yordam ko‘rsatilmoqda.

A 35-year-old woman from Samarkand was stabbed to death by her husband in Turkey.
According to the report given by the Consulate General see, on August 17 of this year, in the Umraniye district of Istanbul, Republic of Turkey, a 35-year-old citizen of Uzbekistan, N.S., who had come for temporary work from Samarkand region, was stabbed to death by her husband, a citizen of Uzbekistan, U.S., as a result of jealousy.
The suspect was apprehended in the Umraniye area in the early morning of August 18 during the search operations carried out by the Istanbul police.
Furthermore, B.O., originally from Jizzakh region, who is suspected of aiding the criminal in hiding, has also been detained by the police.
Upon completion of the investigation, a court ordered the detention of the suspects on August 19. It is reported that the investigation into the incident is currently ongoing.
The Consulate General added that the necessary documents for sending the deceased's body to Uzbekistan have been formalized, and assistance is being provided by the Migration Agency under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan.