Qashshoqlikni qisqartirish bo‘yicha mas’uliyatsizlik: 261 nafar rahbar ishdan olindi
Rasmiylarga ko‘ra, hali ham yordamga muhtoj 400 mingdan ortiq oila eng og‘ir qatlam sifatida turibdi.
“Bu oilalarni qashshoqlikdan chiqarish uchun viloyat va tuman hokimlarining birinchi o‘rinbosarlari, bandlik idoralari, bank rahbarlari, “mahalla yettilig‘i” o‘z dunyoqarashi va ish usulini tubdan o‘zgartirishi shart”, – dedi davlat rahbari.
Kelgusi yilda qashshoqlik va ishsizlik darajasini kamida 4,5 foizga qisqartirish mutasaddilarning asosiy vazifasi etib belgilandi. Shuningdek, iqtisodiyotga 450 trillion so‘m kredit yo‘naltiriladi. Uning 140 trillion so‘mi mahalladagi kichik va o‘rta loyihalarni qo‘llab-quvvatlashga ajratiladi.
Siyosat Bugun 18:26
Siyosat Bugun 17:22
'Ekologiya endi ikkinchi darajali masala emas'ning rasmi
Siyosat Bugun 13:44
Ekologiya endi ikkinchi darajali masala emas
O'zbekistonda ekologik siyosat yangi bosqichga ko'tarildi.
Siyosat Bugun 12:40
'Oʻzbekiston Afgʻonistonga 2026 yilda ham elektretkazib beradi'ning rasmi
Siyosat 18.11.2025 09:33
'Oʻzbekiston va Turkmaniston Prezidentlari "Shovot–Toshhovuz" chegaraoʻldi savdo zonasini ishga tushirdilar'ning rasmi
Siyosat 17.11.2025 14:13
Oʻzbekiston va Turkmaniston Prezidentlari "Shovot–Toshhovuz" chegaraoʻldi savdo zonasini ishga tushirdilar
Oliy darajadagi muzokaralardan so‘ng O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Turkmaniston Prezidenti Serdar Berdimuhammadov “Shovot–Toshhovuz” qo‘shma chegarao‘ldi savdo zonasini rasman ishga tushirish marosimida ishtirok etdilar.

Irresponsibility in poverty reduction: 261 officials dismissed from their posts.
It was reported that since the beginning of the year, 261 officials responsible for failing to fulfill tasks related to poverty reduction and employment have been dismissed, and another 492 have been subjected to disciplinary action.
According to officials, more than 400,000 families still in need of help remain as the most vulnerable stratum.
"In order to lift these families out of poverty, the deputies of regional and district khokims, employment agencies, bank leaders, and the 'mahalla seven' must fundamentally change their worldview and work methods," said the head of state.
For the coming year, reducing the poverty and unemployment rate by at least 4.5 percent has been set as the main task for those responsible. Furthermore, 450 trillion soums in credit will be directed to the economy. 140 trillion soums of this will be allocated to support small and medium projects in the mahallas.
Politics Today 18:26
Politics Today 17:22
Politics Today 13:44
Politics 18.11.2025 09:33
Image of 'The Presidents of Uzbekistan and Turkmenistan launched the "Shovot–Tashkhavuz" cross-border trade zone.'
Politics 17.11.2025 14:13
The Presidents of Uzbekistan and Turkmenistan launched the "Shovot–Tashkhavuz" cross-border trade zone.
Following high-level talks, the Presidents of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and Turkmenistan Serdar Berdimuhamedov took part in the official ceremony for launching the joint border trade zone "Shovot–Toshhovuz".