Trump Epstein ishi boʻyicha hujjatlarni oʻrganishga vaqti yoʻqligini aytdi
AQSh prezidenti Donald Trump moliyachi Jeffrey Epstein ishi bo‘yicha e‘lon qilingan hujjatlar bilan hali tanishib chiqmaganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamon.uz ma’lum qildi.
'Trump Epstein ishi boʻyicha hujjatlarni oʻrganishga vaqti yoʻqligini aytdi'ning rasmi
Trumpning ta'kidlashicha, davlat ishlari juda ko'p bo'lgani sabab hujjatlarni o'rganishga vaqti yetishmayapti.
“Menda juda ko‘p vazifalar bor. Men doim ish bilan bandman”, — dedi AQSh prezidenti jurnalistlarning savollariga javoban.
Prezidentning so‘zlariga ko‘ra, u hozirda asosiy e‘tiborni mamlakatni boshqarish, shuningdek, jamoatchilikni amalga oshirilayotgan ishlar va erishilayotgan natijalar haqida xabardor qilishga qaratgan.
Shu bilan birga, Trump jamiyatda Jeffrey Epstein shaxsiga bo‘lgan qiziqishning keskin ortganidan hayratda ekanini bildirgan. Uning fikricha, moliyachi tirikligida keng jamoatchilik e‘tiborida bo‘lmagan, ammo vafotidan so‘ng unga nisbatan qiziqish sezilarli darajada oshgan.
Eslatib o‘tamiz, 30 yanvar kuni AQSh Adliya vazirligi bolalarni jinsiy ekspluatatsiya qilish va zo‘ravonlikda ayblangan Jeffrey Epstein ishi bo‘yicha 3 milliondan ortiq hujjatni maxfiylikdan chiqargan edi.
Ushbu materiallarda Donald Trump va uning rafiqasi Melania Trumpning ismlari ham tilga olingan. Shuningdek, arxivda Epsteinning sobiq yordamchisi bergan ko‘rsatmalar ham mavjud.
Dunyo Bugun 02:58
'Нигерияда қуролли ҳужум оқибатида қариб 200 киши ҳалок бўлди'ning rasmi
Dunyo 04.02.2026 17:26
Нигерияда қуролли ҳужум оқибатида қариб 200 киши ҳалок бўлди
Нигериянинг шимолий-марказий қисмидаги Квара штатида қуролли шахслар уюштирган ҳужум оқибатида ўнлаб тинч аҳоли вакиллари ҳаётдан кўз юмди.
'Qaddafiyniнг ўғли Либияда ҳалок бўлди'ning rasmi
Dunyo 04.02.2026 05:09
Qaddafiyniнг ўғли Либияда ҳалок бўлди
Arab ommaviy axborot vositalarining yozishicha, voqea G‘arbiy Libiyada, Zintan shahri yaqinida joylashgan qarorgoh hududida sodir bo‘lgan.
'Pezeshkian AQSh bilan muzokaralarni boshlashga topshiriq berdi'ning rasmi
Dunyo 04.02.2026 04:36
Pezeshkian AQSh bilan muzokaralarni boshlashga topshiriq berdi
Эрон Президенти Масъуд Пезешкиён АҚШ билан эҳтимолий музокараларга тайёргарлик ишлари бошланганини маълум қилди.

Trump said he does not have time to review documents on the Epstein case.
US President Donald Trump announced that he has not yet familiarized himself with the documents released regarding the case of financier Jeffrey Epstein. This was reported by Zamon.uz.
Image of 'Trump said he does not have time to review documents on the Epstein case.'
According to Trump's emphasis, due to the large amount of state affairs, there is not enough time to study the documents.
"I have a lot of duties. I am always busy with work," said the US President in response to journalists' questions.
According to the President's words, he is currently focusing primarily on governing the country, as well as informing the public about the work being carried out and the results being achieved.
At the same time, Trump expressed surprise at the sharp increase in public interest in the figure of Jeffrey Epstein. In his opinion, the financier did not receive widespread public attention during his lifetime, but interest in him has increased noticeably after his death.
We recall that on January 30, the US Department of Justice released over 3 million documents from the case of Jeffrey Epstein, who was accused of sexually exploiting and abusing children.
These materials also mention the names of Donald Trump and his wife Melania Trump. Furthermore, the archive contains testimony from Epstein's former assistant.